Санкції з поплічників Януковича були зняті через бездіяльність ГПУ – Дарина Каленюк

Сьогодні Європейський Союз зняв санкції з чотирьох екс-чиновників клану Януковича.

Причина – відсутність кримінальних проваджень щодо цих осіб та підозр у скоєнні нимиекономічних злочинів, що передбачає замороження активів.

Водночас, до 18 колишніх високопосадовців Європейський Союз продовжив дію обмежувальних заходів у зв’язку з наявністю в Україні кримінальних проваджень щодо цих осіб та офіційних підозр у розкраданні ними державних коштів.

Це – іще одне підтвердження того, що саме від ГПУ залежало рішення ЄС про скасування санкцій.

За рік дії санкцій – жодного обвинувального вироку, жодної справи не передано до суду! Саме це і стало ключовим аргументом для ЄС зняти санкції з 4х осіб, відомих на всю Україну своїми корупційними оборудками та схемами: молодшого сина Януковича, колишніх міністрів юстиції та освіти, брата екс-голови адміністрації президента.

З огляду на те, як в ГПУ ведуться розслідування корупційних злочинів, ми очікуємо, що в майбутньому санкцій будуть зняті зі всіх екс-високопосадовців, адже вже є прецедент.

Ще в листопаді санкції мали бути зняті з більшої половини фігурантів “чорного списку”, проте, завдяки громадському тиску і в Україні, і в Європі, санкції вдалося зберегти.

Наступні місяці Україна має подати позитивний сигнал ЄС у вигляди обвинувального вироку принаймні комусь з екс-чиновників, до яких застосовані санкції. Інакше втратимо залишки довіри європейських партнерів до правоохоронної системи та української влади, та головне – втратимо назавжди шанс повернути награбоване цими чиновниками назад.

Відповідальність за зняття санкцій лежить не тільки на правоохоронних органах, але й на Президентові України, який тримав на посаді вочевидь неефективного Віталія Ярему, а також – на парламенті, який «довго вагався надати необхідну кількість голосів депутатів на підтримку звільнення генерального прокурора.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Більше без яєць по 17 і картоплі по 22? Рада прийняла законопроєкт, який змусить Міноборони показати ціну закупівель для ЗСУ за одиницю продукції
Якими плітками обріс скандал із “яйцями по 17 гривень” і що треба зробити, щоб справді вирішити проблему із закупівлями Міноборони
Українські ГО закликають лідерів західного світу не допустити масштабної гуманітарної катастрофи в Україні

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності