Підтримати

Санкції з поплічників Януковича були зняті через бездіяльність ГПУ – Дарина Каленюк

Сьогодні Європейський Союз зняв санкції з чотирьох екс-чиновників клану Януковича.

Причина – відсутність кримінальних проваджень щодо цих осіб та підозр у скоєнні нимиекономічних злочинів, що передбачає замороження активів.

Водночас, до 18 колишніх високопосадовців Європейський Союз продовжив дію обмежувальних заходів у зв’язку з наявністю в Україні кримінальних проваджень щодо цих осіб та офіційних підозр у розкраданні ними державних коштів.

Це – іще одне підтвердження того, що саме від ГПУ залежало рішення ЄС про скасування санкцій.

За рік дії санкцій – жодного обвинувального вироку, жодної справи не передано до суду! Саме це і стало ключовим аргументом для ЄС зняти санкції з 4х осіб, відомих на всю Україну своїми корупційними оборудками та схемами: молодшого сина Януковича, колишніх міністрів юстиції та освіти, брата екс-голови адміністрації президента.

З огляду на те, як в ГПУ ведуться розслідування корупційних злочинів, ми очікуємо, що в майбутньому санкцій будуть зняті зі всіх екс-високопосадовців, адже вже є прецедент.

Ще в листопаді санкції мали бути зняті з більшої половини фігурантів “чорного списку”, проте, завдяки громадському тиску і в Україні, і в Європі, санкції вдалося зберегти.

Наступні місяці Україна має подати позитивний сигнал ЄС у вигляди обвинувального вироку принаймні комусь з екс-чиновників, до яких застосовані санкції. Інакше втратимо залишки довіри європейських партнерів до правоохоронної системи та української влади, та головне – втратимо назавжди шанс повернути награбоване цими чиновниками назад.

Відповідальність за зняття санкцій лежить не тільки на правоохоронних органах, але й на Президентові України, який тримав на посаді вочевидь неефективного Віталія Ярему, а також – на парламенті, який «довго вагався надати необхідну кількість голосів депутатів на підтримку звільнення генерального прокурора.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Британська організація заявила про використання ІКЕА незаконно вирубаної української деревини
Канал “1+1” вісім років брехав Нацраді ТБ і радіо про частку Медведчука у власності і може бути позбавлений ліцензії
НАЗК перевірить голову СБУ Баканова через іспанську фірму

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності