Підтримати

Розгляд справи Шабуніна по суті розпочнеться 9 лютого

Дніпровський районний суд Києва призначив на 9 лютого розгляд по суті справи щодо керівника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна. Його звинувачують за статтею 345-1 «Погроза або насильство щодо журналіста» Кримінального кодексу України.  Йому загрожує до 5 років позбавлення волі.

Суд вирішив, що є достатньо підстав для призначення розгляду справи по суті.

Під час підготовчого засідання, яке відбулося 30 січня, Віталій Шабунін визнав, що він ударив Філімоненка, а також заявив, що він не погоджується з кваліфікацією прокуратури, оскільки потерпілий не є журналістом, а «відомий йому як провокатор».

«Я визнаю, що вдарив цього чоловіка, який провокував мою колегу і довів її до сліз. У мене не було іншого способу відновити справедливість, оскільки поліція не розслідувала заяву про злочин щодо переслідування моєї колеги… Готовий відшкодувати потерпілому гроші на пластир – це єдине, чим він міг би лікуватися від удару, що доведено експертизою, яка сфальшована обвинуваченням, що ми доведемо», – сказав він.

Перед початком судового засідання Філімоненко та його колеги продовжували провокувати Віталія Шабуніна. На підтримку Філімоненко він та його соратники  привели з собою групу підтримки, яка більше нагадувала Антимайдан. Із їх слів, вони познайомилися з Філімоненком на мітингу Рабіновича.

Так, з моменту початку розслідування (8 червня) пройшло 7 з половиною місяців та 5 місяців з моменту оголошення Шабуніну першої підозри (16 серпня). Нагадаємо, що напередодні завершення розслідування слідство перекваліфікувало справу з ч. 1 ст. 122 (тілесні ушкодження середньої тяжкості) на ч. 2 ст 345-1 (насильство щодо журналіста). Слідство продовжувало строки розслідування 4 рази.

Крім того адвокати Шабуніна зазначають, що результати медичної експертизи могли бути сфабриковані, а це підтверджує сфальсифікованість справи.

Справу, відповідно до судової ухвали розслідували 10 слідчих.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Аваков намагається легалізувати негласні слідчі дії щодо ЦПК за допомогою нардепа Деркача. Заява
Хронологія переслідувань: суд допитав Шабуніна у справі про побиття псевдожурналіста Філімоненка
АНОНС — Справа Шабуніна: завтра у суді мають допитати провокатора Філімоненка

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності