Дружина правої руки Ляшка продала нерухомість в Криму та сплатила податки в Росії

Дружина керівника секретаріату депутатської фракції Радикальної партії Олега Ляшка Олексія Кочарміна — Марина Кочарміна продала квартиру в Євпаторії, що в Криму. Нерухомість продали згідно з російським законодавством, відповідно — податки сплатили окупантам. Про це повідомляє проект Центру протидії корупції Pep.org.ua.

Висновки про це можна зробити з українського та російського реєстру майнових прав, а також з декларації Кочарміна за 2016 та 2017 роки. За 2015 рік у декларації кандидата на посаду голови секретаріату Кочармін ці квартири не вказав.

Так, 2016 року Кочармін задекларував дві квартири дружини у Євпаторії на 67,5 м2 та 138 м2.

З декларації за 2017 рік вони уже зникли, а в доходах було вказано 1,9 млн грн від продажу нерухомого майна.

Однак при відсутності цих квартир у декларації ляшківця за 2017 рік, в українському реєстрі майнових прав вони досі записані на Вовкодавець Марину (дівоче прізвище Кочарміної).

Таким чином, нерухомість продавалась згідно з російським законодавством і податки від її продажу були нараховані окупантам.

Окрім того, покупцем квартири в декларації зазначено “Іноземний громадянин”. Згідно з витягом з російського реєстру нерухомості квартиру на 67,5 м2, Кочарміна продала Пойченку Євгену Вікторовичу.

Людина з таким ім’ям очолює Євпаторійський хлібокомбінат — філіал державного унітарного підприємства “Кримхліб”.

2016 року Кочарміна переписала іншу квартиру, площею 138 м2, на батька — Вовкодавця Сергія Вікторовича.

На сьогодні він займає посаду директора держпідприємство “Черкаське військове лісництво.

У декларації за 2016 рік Вовкодавець зазначив, що квартира розташована в Росії, а 2017 — написав, що в Євпаторії (Україна).

Декларація Вовкодавця Сергія Вікторовича за 2016 рік
Декларація Вовкодавця Сергія Вікторовича за 2017 рік

Зауважимо, що площа цих квартир в українському та російському реєстрах відрізняється через особливості законодавства РФ, де балкони та лоджії не враховують у загальну площу житлового приміщення.

Більше того, матір самого Олексія Кочарміна у вересні 2014 року зареєструвалася в окупованому Криму як індивідуальний підприємець на підставі документа, який підтверджує громадянство РФ.

Однак 2018 року купила 11 соток в елітному селищі Козин під Києвом. У середньому за ділянку таких розмірів у цьому районі треба віддати 1,35 млн. грн.

Олексій Кочармін від 2017 року є керівником секретаріату депутатської фракції Радикальної партії Олега Ляшка у Верховній Раді України, у 2015-2016 рр. помічник-консультант Олега Ляшка.

Кочармін навіть був кандидатом від фракції Радикальної партії в члени Центральної виборчої комісії.

Сам лідер радикалів називав Кочарміна своїм генпрокурором у разі обрання президентом.

Автор: Олександр Вороновський

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Більше без яєць по 17 і картоплі по 22? Рада прийняла законопроєкт, який змусить Міноборони показати ціну закупівель для ЗСУ за одиницю продукції
Якими плітками обріс скандал із “яйцями по 17 гривень” і що треба зробити, щоб справді вирішити проблему із закупівлями Міноборони
Українські ГО закликають лідерів західного світу не допустити масштабної гуманітарної катастрофи в Україні

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності