Робоча група Разумкова всупереч Зеленському відмовляється карати посадками за брехню в деклараціях

Робоча група ВРУ з врегулювання конституційної кризи зареєструвала законопроєкт №4441  щодо відновлення відповідальності за брехню в декларації. Однак депутати відмовляються встановлювати відповідальність за такий злочин у вигляді позбавлення або обмеження волі. 

Так, за умисне неподання декларації і декларування недостовірної інформації депутатами пропонується покарання у вигляді накладення штрафу або громадських робіт з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

“Відсутність ув’язнення за брехню в деклараціях – це: диверсія проти декларування, адже така стаття не працюватиме, та насмішка над справедливістю. Те, що звичайних людей за 1000 грн саджають для депутатів не проблема, а ось посадовців за брехню на мільйони ув’язнювати вони не хочуть, хоча прийшли в Раду із лозунгами щодо посадок”, – коментує голова правління ЦПК Віталій Шабунін. 

Зауважимо, що більша половина робочої групи або доклалась до розпалювання кризи, або робить все, щоб її поглибити. Наприклад, серед них, зокрема, голова правоохоронного комітету Денис Монастирський, якого пов’язують з Арсеном Аваковим, Тарас Батенко (За Майбутнє) та  Антоніна Славицька (ОПЗЖ) – підписанти подання до КСУ.

“Комітет Монастирського спробує всіх обманути і додасть покарання у вигляді “обмеження” волі, а не “позбавлення”. “Позбавлення волі” – це тюрма, а “обмеження” – це виправні центри, де живуть у гуртожитках, користуються гаджетами, за дозволом керівництва центру вільно його залишають, а через пів року можна покинути центр взагалі і жити повноцінним життям, повертатися лише для реєстрації”, – додає Шабунін. 

Покарання у вигляді обмеження волі коаліційний уряд пропонує відмінити вже найближчим часом, тобто карати чиновників та депутатів за мільйонну брехню в деклараціях не будуть взагалі. 

Нагадаємо, минулого тижня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроект 4434, яким пропонує відновити відповідальність за брехню в декларації та її неподання чиновниками. Зеленський,однак, пропонує позбавляти волі чиновників, які брешуть у деклараціях на понад 4 млн грн. За недостовірне декларування на менші суми передбачена адміністративна відповідальність зі штрафом і позбавленням права обіймати певні посади до 3 років.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Що має зробити влада, щоб отримати позитивну антикорупційну оцінку від ЄС: ЦПК розробив дорожню мапу виконання вимог Єврокомісії
Останній день співбесід серед кандидатів на директора НАБУ: машини з американських аукціонів та ігри з російських “однокласників”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності