Робоча група Президента для законопроекту про антикорупційний суд є неприйнятною і затягує процес – заява організаторів акції «Великої політичної реформи»

Антикорупційна частина акції 17.10 “Велика політична реформа” називає маніпуляцією і сценарієм затягування пропозицію Президента Петра Порошенка створити міжфракційну робочу групу для напрацювання законопроекту про Антикорупційний суд.

Сьогодні цю пропозицією гаранта народним депутатам в чергове озвучила очільниця фракції БПП Ірина Луценко.

Це – свідома спроба Президента затягнути процес створення антикорупційного суду на невизначений час.

Відомо, що ключові рішення щодо судової реформи приймалися в Адміністрації Президента, тому розробка законопроекту в парламенті означатиме лише безкінечні дебати без участі міжнародних та вітчизняних експертів, представників громадськості та донорської спільноти.

Робоча група в Раді за участі всіх фракцій – це класичний спосіб “заговорити” тему і відкласти підготовку законопроекту про антикорупційній суд в довгу шухляду.

Ніщо не заважає Президенту, якщо він щирий в намірі створити антикорупційний суд, подати власний законопроект в парламент і працювати над узгодженням позицій фракцій при підготовці законопроекту до другого читання.

Саме так Президент організував підготовку змін до процесуальних кодексів, які були потрібні йому для продовження судової реформи і запуску роботи нового Верховного Суду.

Венеційська комісія дала дуже чіткі рекомендації щодо структури антикорупційного суду та добору антикорупційних суддів за вирішальної участі міжнародних донорів. Більше того, Комісія рекомендувала взяти за основу ключові норми вже зареєстрованого у парламенті проекту закону про антикорупційні суди #6011.

Отже, розробити президентський законопроект можливо за дуже короткий термін – протягом двох тижнів.

Так, законопроект про зняття недоторканості з народних депутатів Президент вніс в парламент як невідкладний сьогодні зранку, без жодних робочих груп і довгих консультацій.

Антикорупційна частина орг. комітету акції наполягає на своїй вимозі до Президента не зволікати з утворенням антикорупційних судів і не генерувати сценарії, що затягують створення антикорупційного суду.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Що має зробити влада, щоб отримати позитивну антикорупційну оцінку від ЄС: ЦПК розробив дорожню мапу виконання вимог Єврокомісії
Останній день співбесід серед кандидатів на директора НАБУ: машини з американських аукціонів та ігри з російських “однокласників”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності