Підтримати

Рада зробила перший крок до фактичного зняття недоторканності

253 народних депутатів проголосували у першому читанні за законопроєкт №2237 щодо фактичного зняття депутатської недоторканності. Йдеться про зміни до Кримінального процесуально кодексу та інших законів. 

Цей законопроєкт необхідно проголосувати в другому читанні до 1 січня 2019 року, коли вступають в силу зміни до Конституції, звідки зникає депутатська недоторканність. Однак без законопроєкту №2237 депутатів не можна буде притягати до відповідальності без згоди Верховної Ради. 

Окрім того, депутати проголосували за скорочену процедуру підготовки законопроєкту до другого читання.

Саме він передбачає зміни до Кримінального процесуального кодексу (КПК) та інших законів.  Адже процедуру притягнення до кримінальної відповідальності регулює саме КПК. У ньому досі є аналогічні до Конституції норми щодо недоторканності. 

Так, сьогодні Кримінальний процесуальний кодекс (ч. 2 статті 482) вимагає попередню згоду Верховної Ради 226 голосами на повідомлення про підозру нардепу; затримання або обрання стосовно нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою чи домашнього арешту; на обшуки у нардепів чи їхнє прослуховування (частина 3 стаття 482). 

Ці абсурдні гарантії унеможливлюють притягнення нардепа до відповідальності і пошук доказів. Немає жодного сенсу проводити обшук чи прослушку після того, як за це відкрито проголосували нардепи. Однак саме їх виправляє законопроєкт щодо фактичного зняття недоторканності. 

Раніше комітет визнав, що проект потребує доопрацювання в частині розширення суб’єктів, які зможуть починати кримінальні справи щодо нардепів. Зараз проект вимагає, що порушити справу щодо нардепа може виключно Генпрокурор. Депутати погодили, що цей перелік треба розширити щодо НАБУ, ДБР та керівника САП. Тобто всіма органами, які можуть розслідувати злочини депутатів. 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Рада підтримала в першому читанні ув’язнення за недекларування, рішення щодо чого раніше сфальшував Монастирський
Комітет Ради рекомендував з подачі нардепа від Батьківщини знищити фінансовий контроль за топ-посадовцями

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності