Підтримати

Рада зробила крок до конфіскації майна у родичів корупціонерів

Верховна Рада України в першому читанні ухвалила зміни до Кримінального та Цивільного кодексів України, що покликані удосконалити процедури накладення арешту та спеціальної конфіскації на майно, отримане злочинним шляхом.

Зміни, передбачені ухваленими проектом закону №2540а, дозволять слідчому арештовувати майно на стадії, коли ще відсутній підозрюваний –  на ранніх етапах слідства.

Також стане можливо арештовувати майно, записане на третіх – підставних – фізичних або юридичних осіб.

Окрім того, проект закону чітко регламентує підстави арешту майна в залежності від мети: для конфіскації як виду покарання, для відшкодування шкоди, для спецконфіскації чи вирішення долі речових доказів; запроваджує окрему санкцію слідчого судді на арешт майна та забезпечує право власника на оскарження арешту під час слідства; поширює заочне досудове розслідування на ширше коло злочинів.

draft-01

Законопроект №2541а розширює межі застосування спеціальної конфіскації злочинних активів – на всі умисні злочини. Наразі спецконфіскація як санкція поширюється тільки на 10 складів злочинів, прямо зазначених у ст.96-1 КК України.

Але головні зміни стосуються підставних власників злочинних активів, які більше не матимуть змоги прикриватися титулом добросовісного набувача. Так, у разі ухвалення закону в Цивільному кодексі Україні з’явиться нова норма про добросовісного набувача, де буде чітко зазначено, що ним не може бути особа, яка набула майно і при цьому знала, що воно може бути злочинним активом.

Удосконалення процедури конфіскації є однією з вимог в рамках Плану дій візової лібералізації (ПДВЛ), виконання якого необхідне для скасування візового режиму між Україною та ЄС.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Депутат від ОПЗЖ наплагіатив докторську дисертацію і просуває разом зі Слугами свого наукового керівника у комісію з відбору наступника Холодницького

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності