Підтримати

Рада ухвалила законопроєкт, який дозволить чиновникам ховати своїх позашлюбних дітей

На позачерговому засіданні Верховної Ради депутати проголосували в першому читанні за законопроєкт №3355-1, який вносить зміни до антикорупційного законодавства щодо деяких питань декларування посадовців та відкритості інформації про діяльність держпідприємств та їхніх наглядових рад. Серед іншого, зміни дозволять посадовцям не декларувати дітей, які не проживають разом з ними. Також депутати проголосували за скорочену процедуру до другого читання.

Ухвалений закон вносить зміни до закону “Про запобігання корупції” щодо визначення членів сім’ї, яке також впливає і на декларування чиновників. 

Раніше членами сім’ї вважалися, зокрема, неповнолітні діти, незалежно від спільного проживання з декларантом. Тепер же діти, які живуть окремо, не вважатимуться членами сім’ї посадовця і у декларації можна буде не вказувати ані їх самих, ані їхнє майно. Активи, власниками яких зазначені такі діти, можна буде побачити у декларації лише якщо посадовець користується чи розпоряджається ними.

Суть цього закону не полягає у приховуванні корупції. Якщо чиновник користується майном, то має його декларувати. Якщо ні — не має. Так було і так залишилося. Але тут прослідковується небажання когось із авторів декларувати позашлюбних дітей. А щоб не ганьбитися цією нормою, вирішили приховати її серед інших абсолютно не нагальних в період кризи норм”, — коментує закон голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Також через ухвалення цього закону з-під дії антикорупційного законодавства виведені радники і помічники президента, які виконують свої повноваження на громадських засадах. 

Це означає, що на них не поширюються не тільки вимоги про декларування, але також, наприклад, вимоги щодо повідомлення або врегулювання конфлікту інтересів, або обмеження щодо одержання подарунків. Інші положення цього закону мають на меті забезпечити прозорість діяльності держпідприємств.

Іронія в тому, що раніше декларувати дітей треба було тоді, якщо вони спільно проживали з декларантом. Восени за ініціативою президента цю норму змінили і чітко вказали, що членами сім’ї декларанта у будь-якому випадку є неповнолітні діти незалежно від проживання: спільного чи ні. Однак уже через півроку “слуги”, які голосували тоді “за”, тепер намагаються ці норми повернути назад. 

Авторів законопроєкту, до речі, чимало — 28 депутатів. Серед них перший віце-спікер Руслан Стефанчук, депутати Галина Янченко, Олександр Ткаченко, Сергій Іонушас, голова правоохоронного комітету Ради Денис Монастирський тощо. 

Цей законопроєкт потрапив до порядку денного позачергового засідання попри те, що є набагато важливіші для країни в період кризи і пандемії проєкти, які сьогодні не розглядали. 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Справу щодо ймовірно незадекларованої вілли та інших статків Авакова закрили через скандальне рішення Конституційного Суду

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності