Підтримати

Рада у першому читанні ухвалила закон про незаконне збагачення і цивільну конфіскацію

Верховна Рада України на засіданні у середу 11 вересня ухвалила у першому читанні поданий президентом Володимиром Зеленським законопроект №1031, який відновлює кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, а також встановлює цивільну конфіскацію необґрунтовано набутого майна.

Так, злочином вважатиметься набуття активів, яке на понад 14,5 млн гривень перевищує законні доходи чиновника. За це передбачається покарання від 5 до 10 років позбавлення волі з позбавленням права займати певні посади та займатись певною діяльністю. 

Якщо ж різниця між набутими активами і законними доходами від 960 тисяч гривень (500 прожиткових мінімумів для працездатних) і до 14,5 мільйонів — вони будуть стягуватися судом в цивільному порядку. 

Більше того, передбачена можливість стягувати понадмільйонні активи, отримані чиновником за 3 роки до початку дії закону: якщо на час набуття чинності вони перебували у власності чиновника або третіх осіб, які набули це майно за його вказівкою чи за його гроші. 

Позови про стягнення активів розглядатиме Вищий антикорупційний суд, а звертатися до суду будуть прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. 

Законопроект ставить на меті не саджати усіх, хто незаконно збагатився, а стягувати незаконні активи у цивільному порядку. Така практика поширена у багатьох країнах світу, адже процес цивільної конфіскації простіший та швидший у виконанні.

Оскільки законопроект ухвалено у першому читанні, важливо зауважити, що до другого читання текст може зазнати змін.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності