Рада суддів шантажує депутатів судовою реформою, продовжуючи її блокувати

Рада суддів України надсилає депутатам листи, у яких шантажує їх та вимагає змін до закону щодо судової реформи. Члени Ради суддів хочуть послабити роль міжнародних експертів та зберегти на посадах членів Вищої ради правосуддя, нівелювавши інструменти очищення цього органу. 

Цей лист Центр протидії корупції отримав від кількох депутатів Верховної Ради. 

“На думку Ради суддів України, зазначені зміни прискорять обрання кандидатів до складу Етичної ради, адже спонукатимуть до участі у роботі цього органу осіб, які мають бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет, відповідають критеріям професійної етики та доброчесності, мають значний досвід роботи”. 

Судова реформа передбачає створення Етичної ради – незалежного органу, який оцінюватиме на доброчесність членів та кандидатів до ВРП. До складу Етичної ради за законом повинно увійти 3 представників від Ради суддів України. Однак 13 вересня Рада судді провалили це голосування, не делегувавши кандидатів до Етичної ради.

Уже на засіданні 21 вересня члени Ради суддів затвердили положення про порядок номінування членів Етичної ради. За цим положенням, Рада суддів прийматиме документи від кандидатів до складу Етичної ради аж до 21 жовтня, хоча за законом була зобов’язана номінувати своїх представників ще 13 вересня. 

Це означає, що Рада суддів не збирається виконувати прийнятий депутатами закон і продовжує блокувати судову реформу. 

У листі до депутатів йдеться також про те, що Рада суддів підтримала пропозицію подання до Конституційного суду України щодо визнання реформи неконституційною. Однак для цього їм потрібно не допустити формування Етичної ради, робота якої одразу розпочне очищення ВРП. Саме тому Рада суддів блокує подання осіб в Етичну раду. 

“Зараз Рада суддів виконує вказівки судових кланів з метою блокування судової реформи. Перш за все, вони тягнуть час до того, як КСУ знесе реформу. Також вони допомагають зашквареним членам ВРП зберегти посади через блокування запуску роботи Етичної ради. Більше того, зверненнями до депутатів із пропозиціями змін до закону члени Ради суддів намагаються послабити роль незалежних міжнародних експертів, що дозволить судовій мафії нівелювати реформу”, – коментує експертка ЦПК Галина Чижик. 

Нагадаємо, що у липні 2021 року Верховна Рада проголосувала за проведення судової реформи, де передбачила вирішальну роль міжнародних експертів. 

Міжнародні організації, які надають Україні допомогу у сфері судової реформи та протидії корупції, уже делегували експертів до конкурсної комісії, що обиратиме членів Вищої кваліфкомісії суддів, та Етичної ради, яка очищуватиме Вищу раду правосуддя. Подані експерти – еліта судової та юридичної систем США і ЄС, наприклад: судді Верховних судів найбільших штатів США, генпрокур Естонії та найбільшої федеральної землі Німеччини, міністр юстиції та МВС Словенії. 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про ліквідацію Ради суддів та посад голів судів
Закликаємо міжнародних партнерів не брати участі у фейковій реформі Конституційного Суду
Закликаємо міжнародних партнерів не делегувати членів ДГЕ, а народних депутатів негайно змінити закон про КСУ

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності