Підтримати

Рада проголосувала за звільнення Труби та переведення слідчих щодо справ Майдану до Держбюро розслідувань

Сьогодні Рада підтримала 250 голосами перезавантаження Державного бюро розслідувань. Згідно з законопроєктом, чинного директора ДБР Романа Трубу та його заступників звільняють. Депутати погодили переведення слідчих з Генпрокуратури до ДБР для продовження розслідування злочинів під час Революції Гідності. 

Депутати погодили склад конкурсної комісії, яка обиратиме нового керівника ДБР: 3 члени від Верховної Ради, 3 члени від Президента та 3 члени від Кабміну. Квота Кабміну буде делегована міжнародними організаціями.

«З кількістю 3 осіб з 9  — у міжнародних експертів не буде вирішального голосу. Однак успіх участі міжнародних експертів у відборі суддів антикорупційного суду був саме у можливості мати вирішальний влив. У відборі голови ДБР міжнародним експертам такого впливу не надали», — коментує член правління Центру протидії корупції Олена Щербан. 

Депутати проголосували за ще одну важливу поправку — щодо слідчих, які розслідують справи Майдану. 

З 20 листопада Генеральна прокуратура втратила повноваження розслідувати кримінальні провадження, тому всі справи щодо злочинів проти активістів Революції гідності необхідно було передати в ДБР. 

Парламент 15 листопада не встиг проголосувати весь законопроєкт, незважаючи на вимоги потерпілих у справах Майдану, їхніх адвокатів та громадськості, не вніс зміни до закону про ДБР, якими передбачено, що слідчі з ГПУ, поліції, Служби безпеки, а також прокурори Генпрокуратури, які розслідували ці справи, змогли б поза конкурсом перейти до відповідного підрозділу ДБР. Адвокат родин Небесної сотні Євгенія Закревська 22 листопада розпочала голодування через це. 

Зрештою 3 грудня це вдалося виправити і вже в ДБР продовжиться розслідування злочинів Майдану зі слідчими, які вели його від початку. 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Правоохоронний комітет Ради з подачі ОПЗЖ хоче узаконити “злив” справ НАБУ через Печерський суд

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності