Рада проголосувала за звільнення Труби та переведення слідчих щодо справ Майдану до Держбюро розслідувань

Сьогодні Рада підтримала 250 голосами перезавантаження Державного бюро розслідувань. Згідно з законопроєктом, чинного директора ДБР Романа Трубу та його заступників звільняють. Депутати погодили переведення слідчих з Генпрокуратури до ДБР для продовження розслідування злочинів під час Революції Гідності. 

Депутати погодили склад конкурсної комісії, яка обиратиме нового керівника ДБР: 3 члени від Верховної Ради, 3 члени від Президента та 3 члени від Кабміну. Квота Кабміну буде делегована міжнародними організаціями.

«З кількістю 3 осіб з 9  — у міжнародних експертів не буде вирішального голосу. Однак успіх участі міжнародних експертів у відборі суддів антикорупційного суду був саме у можливості мати вирішальний влив. У відборі голови ДБР міжнародним експертам такого впливу не надали», — коментує член правління Центру протидії корупції Олена Щербан. 

Депутати проголосували за ще одну важливу поправку — щодо слідчих, які розслідують справи Майдану. 

З 20 листопада Генеральна прокуратура втратила повноваження розслідувати кримінальні провадження, тому всі справи щодо злочинів проти активістів Революції гідності необхідно було передати в ДБР. 

Парламент 15 листопада не встиг проголосувати весь законопроєкт, незважаючи на вимоги потерпілих у справах Майдану, їхніх адвокатів та громадськості, не вніс зміни до закону про ДБР, якими передбачено, що слідчі з ГПУ, поліції, Служби безпеки, а також прокурори Генпрокуратури, які розслідували ці справи, змогли б поза конкурсом перейти до відповідного підрозділу ДБР. Адвокат родин Небесної сотні Євгенія Закревська 22 листопада розпочала голодування через це. 

Зрештою 3 грудня це вдалося виправити і вже в ДБР продовжиться розслідування злочинів Майдану зі слідчими, які вели його від початку. 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ЦПК скаржиться на конфлікт інтересів прокурора, який зливав справу Татарова та гуляв на його вечірці
ЦПК скаржиться до суду на бездіяльність Венедіктової через появу Байдена серед підписантів петиції щодо звільнення Татарова

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності