Рада підтримала в першому читанні ув’язнення за недекларування, рішення щодо чого раніше сфальшував Монастирський

Сьогодні, 15 квітня, 283 депутати підтримали за основу президентський законопроект 4651, який передбачає повернення покарання у вигляді ув’язнення за брехню в декларації на понад 4,5 млн грн та умисне неподання декларації. Однак за декларації за 2020 рік в’язниця депутатам не загрожуватиме. 

Рада підтримала ініційований президентом законопроєкт №4651, який передбачає посилення покарання: за брехню в декларації від 4,5 млн грн або умисне неподання декларації буде додатково передбачено ув’язнення до 2 років, а за брехню в декларації від 1,1 до 4,5 млн грн – додатково передбачено обмеження волі на такий строк. Також дещо підвищується розмір штрафів та унеможливлюється звільнення від кримінальної відповідальності чи покарання за такі правопорушення.

Однак народні депутати зробили усе, аби цей законопроект не був прийнятий до завершення періоду подання декларацій за 2020 рік. Спочатку Правоохоронний комітет підтримав законопроект Зеленського лише за основу. 

Пізніше голова цього комітету Монастирський фактично збрехав про рішення комітету направити законопроект до Венеціанської комісії. Спікер Разумков, скориставшись листом Монастирського з неправдивими даними, таки направив законопроект до Венеціанської комісії, що ще більше затягує його розгляд.

Депутати забезпечили собі та іншим чиновникам відсутність справедливого та пропорційного покарання за брехню в деклараціях за 2020 рік. Зараз для посадовців набагато легше уникнути покарання за таке діяння, ніж понести хоч якусь відповідальність”, – коментує експерт ЦПК Антон Марчук. 

Після прийняття законопроекту за основу у депутатів є два тижні на подання поправок, після чого президентський проєкт закону має знов розглянути Правоохоронний комітет та направити його на розгляд до сесійної зали. 

Можна не сумніватись, що депутати спробують послабити президентський законопроєкт чи навіть повністю вихолостити усі позитивні зміни, які у ньому є. Також є сумніви, чи дослухаються нардепи до думки Венеціанської комісії, яку вже неодноразово ігнорували за останні місяці”, – додає Марчук. 

Нагадаємо, що після минулорічного свавільного рішення Конституційного Суду щодо декларування було скасовано кримінальну відповідальність за недекларування. 4 грудня 2020 року нардепи повернули кримінальне покарання за брехню в деклараціях, однак встановили занадто м’яке покарання, яке розкритикувала громадськість та міжнародні партнери.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Що має зробити влада, щоб отримати позитивну антикорупційну оцінку від ЄС: ЦПК розробив дорожню мапу виконання вимог Єврокомісії
Останній день співбесід серед кандидатів на директора НАБУ: машини з американських аукціонів та ігри з російських “однокласників”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності