Рада намагається вирішити проблему ОАСК фейковим законопроєктом

Become a Patron!

У вівторок, 2 листопада, народні депутати проголосували в першому читанні законопроєкт №5067 “Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо підсудності справ Верховному Суду як суду першої інстанції”. Замість ліквідувати скандальний ОАСК цей законопроєкт пропонує розвантажити його. 

Законопроєкт №5067 пропонує передати частину справ від ОАСК до Верховного Суду як суду першої інстанції. Йдеться виключно про скарги на нормативні акти Кабінету Міністрів України. Натомість за ОАСК і надалі залишається розгляд усіх скарг на рішення міністерств та інших центральних органів влади, НАЗК, Нацбанку, РНБО тощо. 

“Очевидно, що про жодне обмеження свавілля ОАСК не йдеться, адже найважливіші справи, які використовувались суддями для шантажу влади і особистого збагачення, залишаються в ОАСКу”, коментує експертка Центру протидії корупції Галина Чижик. 

Законопроєкт №5067 подав до парламенту в лютому 2021 року президент Зеленський. Вже за два місяці, в квітні цього року президент вийшов з ініціативою ліквідувати ОАСК. Хоча законопроєкт було подано до Парламенту як невідкладний, за понад півроку народні депутати навіть не розглянули його у першому читанні. 

У своєму нещодавньому інтерв’ю каналу ICTV, відповідаючи на питання журналіста про ліквідацію ОАСК, Володимир Зеленський пообіцяв пришвидшити  розгляд законопроєкту (законопроєкт №5359). Натомість депутати винесли на розгляд лише проєкт №5067. 

“Виглядає, що голосування за законопроєкт №5067 депутати намагаються подати суспільству як рішення проблеми з ОАСК. Насправді ж в такий спосіб депутати рятують суд від ліквідації і зберігають за Павлом Вовком його владу”, додає Чижик. 

Нагадаємо, що президентським невідкладним законопроєктом про ліквідацію ОАСК передбачається, що з моменту вступу закону в силу ОАСК припиняє роботу і протягом 10 робочих днів має передати всі справи до Київського окружного адміністративного суду, який буде розглядати їх до моменту створення нового суду.

Більше про те, чому необхідна ліквідація ОАСК можна прочитати за посиланням

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про ліквідацію Ради суддів та посад голів судів
Закликаємо міжнародних партнерів не брати участі у фейковій реформі Конституційного Суду

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності