Рада ліквідувала ОАСК. Що далі?

13 грудня народні депутати на пленарному засіданні проголосували за ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та водночас за створення Київського міського окружного адміністративного суду.

Експертка ЦПК , юристка Галина Чижик, пояснює, що означають ці рішення:

 За що проголосували депутати?

  • ОАСК припинить здійснювати правосуддя наступного дня після опублікування закону 
  • Буде створено новий Київський міський окружний адміністративний суд

Що буде зі справами, які зараз розглядає ОАСК? 

Тимчасово, до створення нового суду, справи, які зараз розглядає ОАСК, передадуть на розгляд до адміністративного суду Київської області – Київського окружного адміністративного суду.

Коли і як буде створено новий суд

Створення нового суду неможливе без відновлення роботи Вищої ради правосуддя та формування нового складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Саме ці органи відповідальні за проведення конкурсів для відбору і призначення суддів.

Що буде з суддями ОАСК

  • На жаль, ліквідація суду не означає їх автоматичне звільнення. Водночас вони автоматично втрачають повноваження розглядати справи і ухвалювати рішення, а саме на цих повноваженнях був заснований вплив Вовка та підконтрольних йому суддів
  • Майбутній склад ВККС здійснить кваліфікаційне оцінювання суддів, за результатами якого рекомендує або призначити суддів до інших судів, або звільнити їх. Сподіваємось, на суддів ОАСК чекає лише звільнення. 

Чи можна ліквідувати суд під час воєнного стану?

Так. Ані Закон України “Про правовий режим воєнного стану”, ані Закон України “Про судоустрій і статус суддів” не  містять положень, які б забороняли ліквідовувати окремі суди під час дії воєнного стану. 

Статті 10 та 12-2 Закону “Про правовий режим воєнного стану” забороняють припиняти повноваження судів, тобто припиняти здійснення судочинства як такого чи передавати спори на вирішення до військово-цивільних адміністрацій до прикладу. Іншими словами, законодавство чітко встановлює, що правосуддя має здійснюватись і під час воєнного стану, а його функції не можна передати несудовим органам. 

Чи продовжать судді ОАСК отримувати зарплату? 

Так

Чи можливо скасувати ліквідацію ОАСК? 

Теоретично так. Це може зробити лише Конституційний Суд. Що ще раз констатує необхідність його реформування.

Що буде з апаратом суду ?

Працівників апарату, які є держслужбовцями, звільнять. Помічники не є держслужбовцями, вони пов’язані із суддями і будуть звільнені лише разом із суддями ОАСК

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про ліквідацію Ради суддів та посад голів судів
Закликаємо міжнародних партнерів не брати участі у фейковій реформі Конституційного Суду

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності