Підтримати

Рада громадського контролю НАБУ відзвітувала про рік роботи

15 активістів за рік обрали понад 500 співробітників Бюро, включно з керівниками підрозділів та детективами, для яких  домоглися застосування поліграфу.

Перша Рада громадського контролю (РГК) Антикорупційного бюро України звітує про рік роботи. Основним заванням 15 активістів, які сформували Раду, став контроль за формуванням команди новоствореного правоохоронного органу. Для цього члени РГК увійшли в конкурсні комісії, які проводили співбесіди із майбутніми детективами, аналітиками та всіма керівниками підрозділів Бюро.

Журналісти та антикорупційні активісти як члени Ради здійснили перевірку на доброчесність понад 300 кандидатів на різні посади в Бюро, в тому числі – ретельно перевіряли документи, зв’язки та майнові декларації всіх кандидатів, що подавалися на посади детективів НАБУ.

«Нашою ключовою задачею було створити принципово новий правоохоронний орган без старих кадрів і кумівства, – розповідає Віталій Шабунін, голова Ради громадського контролю НАБУ. – Саме тому, вперше в Україні ми розглядали і біографії людей, які подавалися в бюро, та з ким вони раніше працювали. Ми викидали з конкурсу людей через погану репутацію чи колишні зв’язки, хоча за всіма професійними навиками вони мали б отримати роботу. Так, наприклад, через громадський тиск ми не допустили в бюро колишніх юристів регіоналів, екс-чоловіка Оксани Калетник, чи одіозного податківця на лексусі».

2016-06-01-info-antac

Окрім того, члени Ради громконтролю допомогли детективам Бюро у затриманні прокурора-хабарника, який намагався підкупити членів Ради громадського контролю за їх позитивне рішення про працевлаштування на посаду детектива. Наразі кримінальне провадження щодо горе-кандидата розглядається в суді, а сам підозрюваний перебуває під домашнім арештом. Йому загрожує позбавлення волі на  термін від 3 до 6 років.

Рада громадського контролю Антикорупційного бюро обирається відкритим он-лайн голосуванням на 1-річний термін. До першої Ради громадського контролю увійшли: Віталій Шабунін, Устінова Олександра та Дарина Каленюк з «Центру протидії корупції», Олексій Хмара, Ярослав Юрчишин, Андрій Марусов та Дмитро Шерембей з «Трансперенсі Інтернешнл Україна», автомайданівці Олексій Гриценко та Роман Маселко, журналісти Денис Бігус, Кисіль Аліса та Дмитро Чаплинський з проекту «Наші гроші» та журналісти-розслідувачі Максим Опанасенко та Олександр Гуменюк з “Громадянської служби “Свідомо”, а також Сергій Гула з руху «Ні хабарництву».

Вибори нового складу Ради громадського контролю при НАБУ відбудуться 2 червня 2016 року.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Венеційська комісія пропонує зобов’язати повторно подати декларації за 2020 рік, щоб уможливити покарання в’язницею за брехню у них
Рада підтримала в першому читанні ув’язнення за недекларування, рішення щодо чого раніше сфальшував Монастирський

Читайте також

Всі новини
Семеро українських номіналів зазначені бенефіціарами більшої кількості компаній, ніж топ-олігархи — Звіт
90% препаратів з програми дорослої онкології сьогодні закуповують дешевше ніж 2014 року — звіт ЦПК
АНОНС — Презентація аналітичного звіту: наскільки ефективно Україна закуповує дороговартісне лікування для онкохворих

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності