Публічна дискусія про збитки, спричинені українській аграрній сфері та світовій продовольчій безпеці, внаслідок агресії російської федерації

Запрошуємо вас відвідати українську ферму площею понад 1000 га, яка перебувала під російською окупацією. Це гарна нагода побачити на власні очі склади та зерносховища, сільгосптехніку та спалені поля пшениці, кукурудзи та соняшнику внаслідок обстрілів окупантами.

Протягом дискусії обговорять:

  • проблему ведення сільського господарства на тимчасово окупованих районах і регіонах;
  • заблоковані морські порти, дороги, склади та зерносховища та проблеми, що виникають з логістикою та постачанням сировини;
  • заміновані поля та дороги та проблему уламків ракет та нерозірваних снарядів, що потрапили на землі господарств;
  • значну нестачу паливно-мастильних матеріалів та необхідних запчастин для сільгосподарчої техніки;
  • пошкоджений та вкрадений інвентар, техніку та врожай, вивезені окупантами на територію росії з тимчасово окупованих територій; 
  • відсутність сировини та захмарні ціни на добрива, які і без того є дефіцитними.

Спікери:

Олександр Фіщун, власник і директор фермерського господарства «Іверія-агро».

Ганна Гопко, співзасновниця Міжнародного центру для перемоги України. 

Іван Мірошниченко, член комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, віце-президент Української зернової асоціації. Колишній радник міністра аграрної політики України.

Ігор Мельник, власник ДП «Агрогеофізика», частина території якого знаходиться в окупації.

Після широкомасштабного російського вторгнення 24 лютого 2022 року, Росія почала використовувати голод як зброю і тероризувати весь світ загрозою продовольчої кризи. Російські загарбники окупували понад 123 тисячі квадратних кілометрів української землі, на якій розташовані плодородні поля. За даними Всесвітньої продовольчої програми ООН, на початок 2022 року від гострого голоду вже постраждали 276 мільйонів людей. Якщо війна в Україні триватиме, це число може зрости ще на 47 мільйонів.

Понад 4 місяці російські військові кораблі блокують порти Чорного Моря, де розташовані готові до експорту  українські торговельні судна, заповнені 22 мільйонами тонн зерна та насіння соняшнику. Україна є постачальником 15% світового виробництва кукурудзи і є світовим лідером з виробництва соняшникової олії. Морські порти України обробляли близько 70% українського експорту.

Увага! Для того, щоб взяти відвідати ферму та дискусію, просимо журналістів заповнити форму акредитації ЗМІ. Після отримання вашої заявки ми надішлемо точну адресу локації.

Дата: 11:00 четвер, 14 липня

Локація: Господарство Іверія-агро, с. Шевченкове, Броварський район.

Контакти:

Влада Думенко, менеджер з комунікацій ICUV

itnafta@gmail.com, +385 99 8559 860

Тетяна Шевчук, менеджер з міжнародних зв’язків

tshevchuk@antac.org.ua, +380 97 7951590

Організатор:

International Center for Ukrainian Victory, ICUV,

ukrainianvictory.org@gmail.com

Поділитись новиною

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності