Прокурори Венедіктової змінили Микитасю підозру, аби врятувати Татарова від Антикорупційного суду

Прокурори Офісу генерального прокурора 21 січня змінили підозру колишньому депутату, експрезиденту корпорації “Укрбуд” Максиму Микитасю із надання хабара на підбурювання експерта до створення завідомо неправдивого висновку. Це може допомогти забрати справу заступника голови Офісу президента Олега Татарова, який допомагав Микитасю надати хабар, з-під юрисдикції Вищого антикорупційного суду (ВАКС). 

Олега Татарова підозрюють у співучасті у передачі хабара у вигляді паркомісця від Максима Микитася заступнику директора криміналістичної установи МВС Костянтину Дубоносу. Хабарництво, у якому фігурують топпосадовці, підслідне Національному антикорупційному бюро і підсудне ВАКС.  

Раніше заступник генпрокурорки Ірини Венедіктової незаконно передав справу Татарова до Служби безпеки, попри пряму заборону Кримінального процесуального кодексу забирати справи у НАБУ. Але справа все одно залишається підсудна саме Антикорсуду, оскільки КПК визначає чіткий перелік статей Кримінального кодексу, які підсудні ВАКС, зокрема і надання хабаря. 

Прокурори ОГП, судячи з усього, змінили Микитасю підозру із корупційної статті на іншу, якої немає в переліку підсудних ВАКС, щоб справу можна було передати ще й іншому суду.

Ще одна ганебна спроба врятувати Татарова з боку Венедіктової і відповідального за неї президента Зеленського. Вони бояться не тільки незалежного НАБУ, а й незалежного Антикорупційного суду, тому готові на все, щоб справу Татарова можна було “зам’яти” у підконтрольних суддів, слідчих і прокурорів”, — коментує голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін. 

Також прокурор ОГП Андрій Грицан у середу, 27 січня, в Апеляційній палаті ВАКС намагався відкликати скаргу, подану раніше Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, на рішення Печерського райсуду у справі Татарова. Використовуючи це рішення Печерського суду, справу наприкінці грудня 2020 року забрали із НАБУ. Тобто прокурори ОГП свідомо хочуть залишити справу під незаконним слідством іншого органу. 

Проте Апеляція ВАКС не задовольнила клопотання прокурора Грицана про відкликання скарги, оскільки у ВАКС відсутні матеріали справи. Наразі ці матеріали знаходяться у ДБР, які вилучили всі документи із Печерського суду.

Судді ВАКС Глотов, Калугіна та Чорненька не тільки відмовили прокурору Венедіктової у задоволенні клопотанні, а ще й зобов’язали ДБР передати ВАКС оригінал оскаржуваного рішення Печерського суду та інші матеріали справи. Невиконання ухвали карається кримінальним законодавством.

Нагадаємо, Олега Татарова підозрюють у співучасті у передачі хабара від Максима Микитася посадовцю криміналістичної установи МВС Костянтину Дубоносу. Прокурори САП оголосили підозру Татарову і збиралися просити тримання під вартою із альтернативою 10 млн грн застави.

Проте після незаконної передачі справи до СБУ прокурорів САП змінили на прокурорів Офісу генпрокурора. Вони ж взагалі відкликали клопотання про арешт і заявили, що сумніваються у обґрунтованості підозри.

А 13 січня слідчий суддя Антикорсуду Тимур Хамзін одній із ухвал констатував, що це кримінальне провадження належить до підслідності НАБУ. Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Труханов під вартою. Меру Одеси обрали запобіжний захід у справі заводу «Краян»

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності