Підтримати

Прокурори САП удруге пом’якшили злочин у справі рюкзаків Авакова

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури вдруге перекваліфікували справу рюкзаків Авакова. Після того, як зі справи вивели сина та екс-заступника міністра внутрішніх справ, третьому фігуранту пом’якшили злочин.

Це зробили для того, щоб суд міг визнати угоду з цапом-відбувайлом — Володимиром Литвином.  

Так, прокурори перекваліфікували справу з особливо тяжкого злочину (ч.4 ст.190 Кримінального кодексу) на тяжкий злочин (ч.3 ст.190).

Про це стало відомо з офіційної розсилки анонсів судових засідань САП.

Раніше у витягу з реєстру досудових розслідувань була вказана частина 4 статті 190 Кримінального кодексу.

11 вересня Червонозаводський районний суд міста Харкова проведе перше судове засідання у справі “рюкзаків Авакова”.

Суд має розглянути угоду, укладену Володимиром Литвином зі слідством, про те, що він бере всю вину у так званій “справі рюкзаків” на себе.

Очевидно справу штучно перекваліфікували напередодні суду для того, щоб отримати підстави затвердити угоду.

Згідно зі статтею, яку інкримінували раніше, для укладення угоди з прокурором про визнання винуватості Литвину треба було б обов’язково когось викрити.

“Оскільки Авакова та Чеботаря викривати не можна  — то для того, щоб уникнути цього, прокурори вирішили просто зменшити кваліфікацію злочину на менш тяжкий”, — пояснює член правління ЦПК, юрист Олена Щербан.

“Технічно це було зроблено швидше за все шляхом викидання зі справи експертиз, які підтверджували розмір збитків, адже від розміру збитків напряму залежить і тяжкість злочину”, — додає юрист.

Більше того, прокурор САП взагалі не мав права на укладати угоду, оскільки Литвин визнає свою вину у вчиненні шахрайства, а цей злочин взагалі не підслідний НАБУ. Прокурор мав передати це кримінальне провадження за підслідністю.

Як відомо, з самого початку всім трьом фігурантам справи інкримінували злочин, передбачений частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу — розкрадання державних коштів.

Це особливо тяжкий злочин вчинений у великих розмірах, який спричинив державі щонайменше 10 мільйонів гривень збитків.

У липні прокурор САП Василь Кричун закрив справу щодо Авакова-молодшого та Чеботаря, а справу щодо підприємця Литвина, який шив рюкзаки, перекваліфікували на шахрайство в особливо великих розмірах — частина 4 статті 190.

Ця кваліфікація була підтверджена витягом, який ЦПК отримав у серпні разом із постановою про закриття.

Крім того, 11 вересня при затвердженні угоди суд може також вирішити долю доказів вини Олександра Авакова і Сергія Чеботаря та змусити їх знищити чи, наприклад, повернути сторонам справи.

Після цього ні сина міністра, ні екс-заступника вже не можна буде притягнути до відповідальності.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Венедіктова в кооперації з Печерським райсудом пішли на незаконне закриття справи Бахматюка

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності