Підтримати

Прокурора Перова відвели зі справи спільників Мартиненка за грюк дверима

Прокурора САП Андрія Перова відвели від участі у кримінальному провадженні за обвинуваченням спільників Миколи Мартиненка — Павла Скаленка та Володимира Святненка.

Про це стало відомо з ухвали судді Солом’янського районного суду міста Києва Ірини Антипової від 22 листопада 2018 року, проте в реєстрі судових рішень відповідна ухвала з’явилася лише сьогодні вранці.

Згідно з рішенням суду, підставою відводу став усе той же грюк дверима, через який прокурора Андрія Перова вже відвели зі справи Мартиненка і через який він отримав догану від Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Суд не взяв до уваги аргументи прокурора про те, що грюк дверима не може свідчити про його упередженість, натомість суд погодився зі стороною захисту та вказав, що обставини притягнення прокурора до відповідальності та його відводу у справі Мартиненка “свідчать про наявність так званого “конфлікту інтересів””.

Суд також не вказав жодних конкретних обставин, які б дійсно свідчили про упередженість прокурора щодо сторони захисту та підозрюваного Скаленка чи підтверджували конфлікт інтересів згідно з чинним законодавством.

Павло Скаленко та Володимир Святненко підозрюється у співучасті з Мартиненком у схемі розкрадання коштів у так званій ”атомній справі” Миколи Мартиненка, через яку держава зазнала збитків у розмірі 6,4 млн євро.

Мова йде про організацію Мартиненком виграшів чеської компанії “Skoda JS” на тендерах  держпідприємства “НАЕК “Енергоатом” протягом 2008-2012 років. За це він, за даними слідства, отримував “відкати” в розмірі 15-20% на рахунки своєї панамської компанії “Bradcrest Investment”.

Павло Скаленко — права рука Мартиненка та довірена особа в компанії “Bradcrest Investment”, на яку перерахували 6,4 млн євро від оборудки в “атомній справі”.

Володимир Святненко — на той час керівник ВП “Атомкомплект” держпідприємства НАЕК “Енергоатом”, який був обізнаний у питаннях діяльності НАЕК “Енергоатом” та проводив переговори з представниками товариства “Skoda JS” щодо тендерів.

Обоє обвинувачуються у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, що вчинено в особливо великих розмірах організованою групою, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Обвинувальні акти по цих фігурантах не були направлені до суду разом із справою Мартиненка через те, що вони переховувались та перебували у розшуку на той час.

Святненка затримали у лютому 2018, а Скаленка — у жовтні 2018. Цікаво, що Скаленка затримали біля приміщення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, хоч відомо, що він переховувався в Грузії та був оголошений в міжнародний розшук, а до України потрапив, не будучи затриманим прикордонниками.

Наразі НАБУ повідомило про завершення розслідування епізоду щодо цих фігурантів, тобто відповідна справа буде найближчим часом скерована до суду.

Нагадаємо, що раніше суд відвів прокурора Перова від справи Мартиненка через грюк дверима, не вказавши на обставини, що підтверджують його неупередженість. Аналогічно зі справи Мартиненка був відведений і детектив Семак.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності