Підтримати

Прокурор заявив відвід судді Сеніну у справі про зняття арешту з ТЕЦ Дубневичів

Суддя Солом’янського районного суду міста Києва Вадим Сенін безпідставно відмовив у задоволенні клопотання про залучення АРМА до справи про зняття арешту з ТЕЦ Дубневичів. Після чого прокурор САП Ігор Гарваноко заявив відвід судді.  

Клопотання про залучення АРМА (Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів) заявили прокурор САП і детективи НАБУ під час судового засідання, на якому вирішувалося питання про зняття арешту з Новороздільської ТЕЦ.

Справа в тому, що АРМА відповідно до рішення суду управляє арештованими “Новороздольською ТЕЦ” та “Новояворівсько ТЕЦ”, які належать нардепам від БПП Ярославу та Богдану Дубневичам.

Зауважимо, що клопотання адвоката про зняття арешту серед іншого грунтується на тому, що АРМА начебто неефективно управляє майном.

“Таке дивне рішення судді Сеніна свідчить про його упередженість у цій справі. Адже суддя вирішуватиме, чи знімати арешт із ТЕЦ Дубневичів, які зараз управляються АРМА. Не допустити Агентство до розгляду цієї справи — означає не заслухати всі сторони. Про яке об’єктивне рішення може тепер йти мова?”, — коментує юрист ЦПК Андрій Савін, який був присутнім під час судового засідання.

Зокрема, уже місяць суддя Сенін не може ухвалити рішення у справі про зняття арешту з ТЕЦ.

Зауважимо, що це вже не вперше Сенін ухвалює такі рішення у цій справі. Під час попереднього засідання 26 жовтня він задовольнив клопотання адвоката ТОВ Новороздільська ТЕЦ та долучив до матеріалів судової справи про скасування арешту з ТЕЦ Дубневичів новий документ — “експертизу”.

Цією “експертизою” начебто встановлюється, що суд не мав права арештовувати майновий комплекс ТЕЦ в рамках кримінальної справи НАБУ про розкрадання газу на цих підприємствах.

Нагадаємо, за даними Національного антикорупційного бюро України, впродовж 2013-2015 років “Новороздольска ТЕЦ” та “Новояворівська ТЕЦ” отримували природний газ за пільговими цінами від НАК «Нафтогаз України» ніби для постачання тепла населенню. Але отримували в обсягах, які вдесятеро перевищували реальні потреби конкретних населених пунктів.

У результаті цього державним інтересам в особі НАК “Нафтогаз України” завдано збитків на суму понад 1,4 млрд грн.

Дві ТЕЦ у Львівській області, бенефіціарами яких є народні депутати брати Богдан та Ярослав Дубневичі, були передані за рішенням суду в управління АРМА у серпні 2018 року.

Депутати від БПП Дубневичі не полишають спроб зняти арешт та повернути контроль над ТЕЦ на Львівщині.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Венедіктова проігнорувала засідання комітету Ради, на якому розглядали незаконне закриття справи Бахматюка
АНОНС — Антикорупційний комітет Ради розбиратиметься зі справою Бахматюка, яку “зливає” Венедіктова

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності