Прокурор САП Пономаренко продовжує знищувати справу “Роттердам+”

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталій Пономаренко, який незаконно закривав справу “Роттердам+”, оскаржив до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду (ВАКС) рішення про відновлення справи, хоча воно не підлягає оскарженню. 

Розгляд відбудеться у четвер, 5 листопада. О 10:30. Головуючий суддя: Ігор Панаід.

Минулого тижня слідча суддя ВАКС Оксана Олійник скасувала постанову прокурора САП Віталія Пономаренка про закриття справи “Роттердам+”, чим фактично встановила незаконність рішення прокурора. Ця ухвала вже набрала законної сили. Але прокурор Пономаренко все одно подав скаргу до Апеляційної палати ВАКС, хоча за законом не має права цього робити.

У рішенні Олійник чітко вказано, що воно остаточне і не підлягає оскарженню. Це передбачено статтею 307 Кримінального процесуального кодексу, яка забороняє оскаржувати ухвали слідчого судді щодо скасування постанов прокурора про закриття справи, які постановлені під час досудового розслідування.

Таким чином, Пономаренко свідомо порушує закон. При цьому генеральна прокурорка Ірина Венедіктова, яка єдина може змінити прокурора у справі, досі не зробила цього. Більше того, вона відмовила й Національному антикорупційному бюро, коли ті намагалися відновити справу “Роттердам+” в несудовому порядку. 

Є чітке рішення Антикорсуду, яким підтверджено, що справа “Роттердам+” закрита прокурором Пономаренком незаконно. Але він досі є прокурором у цій справі. І досі намагається її злити. Успіх справи залежить і від генпрокуорки Венедіктової, яка повинна змінити прокурора. Інакше відповідальність за злиту справу на 40 млрд грн буде і на ній”, — коментує юрист ЦПК Вадим Валько. 

Нагадаємо, що прокурор САП безпідставно закрив справу щодо формули “Роттердам+”. Він керувався висновками експертів, які не спростували збитки, а просто заявили, що не мають компетенції їх встановлювати. Також є ще велика кількість інших серйозних доказів у справі, які прокурор не врахував, закриваючи її. 

Найгірше, що прокурор знав про початок нової експертизи за призначенням НАБУ, але навіть не дочекався її результатів. Пізніше вона визначила, що збитки від формули могли сягати 39,9 млрд грн.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності