Підтримати

Прокуратура розслідує діяльність Злочевського за заявою ЦПК

Генпрокуратура розпочала перевірку видачі ліцензій на розробку газонафтових родовищ, виданих екс-міністром екології та природних ресурсів Миколою Злочевським.

Генеральна прокуратура України таки відреагувала на заяву про злочин, подану нашою організацією – та відкрила кримінальне провадження щодо діяльності Миколи Злочевського на посаді міністра екології та природних ресурсів в уряді Миколи Азарова.

Зокрема, досліджується правомірність надання дозволів на користування надрами компаніям, які пов’язують із ним – коментує Олена Щербан, юрист “Центру протидії корупції”.

Близько 13 газонафтових родовищ були видані фірмам, які через підставних осіб, через офшорні компанії контролюються і належать Злочевському. Зараз слідчими Генеральної прокуратури здійснюється розслідування в кримінальному провадженні за фактом вчинення правопорушень, передбачених частиною п’ятою статті 191 і частиною другою статті 364 – це зловживання службовим становищем.

Слід зазначити, що ЦПК декілька місяців боролися за відкриття цієї справи Генеральною прокуратурою, яка “футболила” справу з одного органу до іншого, тим самим порушуючи українське законодавство та не реєструючи заяву про злочин.

Юристи ЦПК оскаржили бездіяльність прокурорів в суді, аби добитися порушення справи українськими правоохоронними органами.

“Відкриття справи в Україні дозволить врятувати кримінальне провадження щодо відмивання грошей, порушене британцями проти Злочевського та повернути заморожені іноземцями активи Злочевського потім в Україну, – стверджує Дарина Каленюк, виконавчий директор “Центру протидії корупції”. – Без доказів злочинного походження статків Злочевського, які ГПУ має зібрати в ході початого кримінального провадження, британські правоохоронці не зможуть довести до суду свою справу”.

Три тижні тому стало відомо, що британські правоохоронці порушили кримінальну справу проти українського екс-міністра та заморозили його активи.

Далі буде…

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Аваков намагається легалізувати негласні слідчі дії щодо ЦПК за допомогою нардепа Деркача. Заява
Нардеп Дубінський продає на аукціоні автівки, які нещодавно переписав на маму
АНОНС — У Печерському суді почнуть заново розглядати справу експертки “рюкзаків Авакова”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності