Підтримати

Прокуратура розслідує діяльність Злочевського за заявою ЦПК

Генпрокуратура розпочала перевірку видачі ліцензій на розробку газонафтових родовищ, виданих екс-міністром екології та природних ресурсів Миколою Злочевським.

Генеральна прокуратура України таки відреагувала на заяву про злочин, подану нашою організацією – та відкрила кримінальне провадження щодо діяльності Миколи Злочевського на посаді міністра екології та природних ресурсів в уряді Миколи Азарова.

Зокрема, досліджується правомірність надання дозволів на користування надрами компаніям, які пов’язують із ним – коментує Олена Щербан, юрист “Центру протидії корупції”.

Близько 13 газонафтових родовищ були видані фірмам, які через підставних осіб, через офшорні компанії контролюються і належать Злочевському. Зараз слідчими Генеральної прокуратури здійснюється розслідування в кримінальному провадженні за фактом вчинення правопорушень, передбачених частиною п’ятою статті 191 і частиною другою статті 364 – це зловживання службовим становищем.

Слід зазначити, що ЦПК декілька місяців боролися за відкриття цієї справи Генеральною прокуратурою, яка “футболила” справу з одного органу до іншого, тим самим порушуючи українське законодавство та не реєструючи заяву про злочин.

Юристи ЦПК оскаржили бездіяльність прокурорів в суді, аби добитися порушення справи українськими правоохоронними органами.

“Відкриття справи в Україні дозволить врятувати кримінальне провадження щодо відмивання грошей, порушене британцями проти Злочевського та повернути заморожені іноземцями активи Злочевського потім в Україну, – стверджує Дарина Каленюк, виконавчий директор “Центру протидії корупції”. – Без доказів злочинного походження статків Злочевського, які ГПУ має зібрати в ході початого кримінального провадження, британські правоохоронці не зможуть довести до суду свою справу”.

Три тижні тому стало відомо, що британські правоохоронці порушили кримінальну справу проти українського екс-міністра та заморозили його активи.

Далі буде…

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Фірма Авакова не сплачує багатомільйонний кредит за віллу в Італії
У Раді спотворили закон, який дозволяє повертати виведені з банків активи. Що це означає для вкладників
ЦПК виявив істотні проблеми з оприлюдненням переліків майна, що підлягає приватизації

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності