Підтримати

Президент України зриває ухвалення закону про антикорупційний суд цього року – організатори акції “Велика політична реформа”

Президент України вкотре за три дні вуличних протестів змінив власну позицію щодо антикорупційного суду і наразі демонструє небажання увалити необхідне законодавство для запуску роботи нової судової інстанції цього року.

Із поведінки Порошенка та публічних заяв представників президента в Парламенті ми бачимо, що він хоче перекласти всю відповідальність за розробку законопроекту на парламент та …Венеційську комісію.

Так, сьогодні Ірина Луценко, заступник фракції БПП і представник Порошенка в Раді заявила про плани передати новий законопроект президента на повторний розгляд Венеційської комісії перед ухваленням законопроекту в першому читанні.

Таким чином, Президент України унеможливлює ухвалення закону про антикорупційний суд цього року і блокує створення суду щонайменше на рік.

Наголошуємо на тому, що розробка законопроекту в парламенті та повторна експертиза Венеційської комісії є невиправданим затягуванням створення антикорупційного суду, що дає час топ-посадовцям безкарно збагачуватися за рахунок корупційних оборудок.

Україна вже отримала рекомендації Венеційської комісії та міжнародних партнерів щодо створення незалежного антикорупційного суду, апеляційної інстанції та добору антикорупційних суддів за вирішальної участі міжнародних донорів. Якщо Президент має щирий намір почути і врахувати позицію Кмісії та міжнародних партнерів, розробка законопроекту на основі їх рекомендацій є питанням юридичної техніки і не потребує додаткових консультацій. Тим більше, не потребує нового висновку експертів Венеційської комісії, що займе до 3 місяців.

Погодження позицій політичних фракцій має відбутися за процедурою другого читання законопроекту в парламенті, як це передбачено законом про регламент Верховної Ради.

Враховуючі чіткість та детальність наданих Венеційською комісією рекомендацій як щодо антикорупційного суду, так і щодо судоустрою України загалом, повторна експертиза законопроекту про антикорупційний суд не має жодного обгрунтування та сенсу.

Президент може потребувати додаткових порад Комісії лише у випадку, якщо він має намір відійти від попередніх рекомендацій та включити у свій проект закону норми, що суперечать стандартам Ради Європи.

Поза цим, запит на додаткову експертизу означатиме спробу використати Венеційську комісію у політичній грі з метою подальшого блокування створення антикорупційного суду.

З огляду на зазначене, вимагаємо від Президента України відмовитися від тактики та сьогодні оголосити дату подання його проекту закону в Парламент.

Також звертаємося до спікера Парламенту Андрія Парубія із закликом не брати участі у махінаціях та підкилимних іграх Президента, не використовувати Венеційську комісію для шантажу парламентарів і політичного торгу.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ПРЕСРЕЛІЗ — Недекларування Труханова: одеський мер зберігав у ексдружини пістолет і мамині гроші, хоча нібито не живе з нею
АНОНС — Коридор з фото Революції Гідності. Активісти нагадають членам Вищої ради правосуддя, чому потрібно звільнити ініціатора розгону Майдану
АНОНС — У ВАКС почнуть досліджувати докази у справі про недекларування Труханова

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності