Президент розпочав процедуру ліквідації ОАСК

Президент України Володимир Зеленський відреагував на електронну петицію та доручив розпочати консультації з Вищою радою правосуддя щодо процедури ліквідації Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК). Відповідне повідомлення оприлюднили на веб-сайті Офісу Президента у середу, 28 жовтня. 

За законом, перед внесенням законопроєкту на розгляд парламенту, президент має провести консультації з Вищою радою правосуддя. 

“Проект закону про утворення чи ліквідацію суду вносить до Верховної Ради України Президент України після консультацій з Вищою радою правосуддя”, – йдеться у статті 19 Закону України “Про судоустрій і статус суддів”. 

Очевидно, що ВРП, яка неодноразово публічно ставала на захист дискредитованого суду, спробує заблокувати цей процес. Однак закон не вимагає обов’язкової згоди ВРП, а тому після дотримання формальної процедури Президент має винести законопроєкт про ліквідацію суду на розгляд Парламенту. 

Ліквідацію ОАСК в межах процедури переформатування місцевих судів Вища рада правосуддя підтримала ще три роки тому. У грудні 2017 позицію ВРП щодо цього питання з’ясовував тодішній президент Петро Порошенко. У відповідь на його запит ВРП затвердила рішення, яким підтримала пропозицію ліквідувати Київський окружний адміністративний суд і Окружний адміністративний суд міста Києва та утворити новий Окружний адміністративний суд Київської області та міста Києва. 

В останній момент з указу Петро Порошенка про ліквідацію і утворення нових судів чомусь зникла згадка про ОАСК. Тепер крапку в цій історії  має поставити Володимир Зеленський.

Нагадаємо, ОАСК – це суд, який забороняв мирні зібрання під час Революції Гідності, поховав розслідування щодо рюкзаків Авакова, визнав незаконною націоналізацію Приватбанку, відстороняв від роботи Уляну Супрун та поновлював спійманого на корупції Романа Насірова. Днями ОАСК вкотре нагадав про себе рішенням про “усунення Артема Ситника з посади директора НАБУ”. Більше про цей суд можна почитати за посиланням. 

У липні 2019 року голова ОАСК Павло Вовк та ще кілька суддів опинились в центрі корупційного скандалу після проведення обшуків у суді, оприлюднення НАБУ записів розмов суддів та вручення суддям підозр у втручанні в роботу Вищї кваліфкомісії суддів. Через рік НАБУ оприлюднило нову порцію записів з кабінету Вовка та доповнило перелік злочинів, у вчиненні яких підозрюються судді, створенням злочинної організації та намаганням захопити державну владу. 

Президент тривалий час не реагував на заклики ініціювати ліквідацію суду, незважаючи на акції протесту та публічні уроки від активістів під стінами Офісу президента. 

Журналіст Данило Мокрик зареєстрував на сайті президента електронну петицію, яка менше ніж за три місяці набрала понад 25 тисяч голосів.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Судова реформа на межі катастрофи: Етична рада пропускає до ВРП сумнівних кандидатів, блокує гідних і не пояснює своїх рішень
Роботу Вищої ради правосуддя слід відновити у конституційний спосіб та відповідно до судової реформи

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності