Президент призначив антикорупційних суддів

Петро Порошенко підписав указ про призначення 38 суддів Вищого антикорупційного суду. Гарантувати їх незалежність у подальшому має Вища рада правосуддя.

Антикорупційний суд повинен запрацювати вже до початку літа. До нього перейдуть усі справи щодо топ-корупціонерів, навіть ті, що вже розглядаються у звичайних судах.

Ще близько року тому Петро Порошенко сам виступав проти ідеї створення антикорупційного суду. Однак згодом таки зареєстрував законопроект, який депутати ухвалили 7 червня 2018.

До списку антикорупційних суддів потрапило 7 кандидатів з переліку тих, кого громадські організації вважають негідними посади антикорупційного суду — Маслов, Біцюк, Воронько, Білоус, Мойсак, Олійник та Чорна.

Трьох із них (Чорна, Воронько та Білоус) розглядали міжнародні експерти та вирішили, що питання щодо їхньої доброчесності зняті.

Загалом у процесі конкурсу міжнародні експерти очистили перелік кандидатів до суду на 40%.

“Це вперше, коли в Україні до відбору суддів залучили міжнародників. Як рельтат вони заветували 42 кандидатів із сумнівними статками та сумнівними рішеннями. Натомість, українська кваліфкомісія залишала на судових посадах і навіть обирала до Верховного суду суддів, які кидали учасників Майдану за грати, та суддів, які не могли переконливо пояснити походження їх статків”, — зазначає голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

“Обрання якісного складу суддів ще не є запорукою незалежності майбутнього антикорупційного суду. Необхідно реформувати Вищу раду правосуддя, яка має очищати суди, у тому числі антикорупційний, від тих, хто не витримає спосус впливом та грошима. Сьогоднішня ВРП уже довела свою неспроможність впоратися із цим завданням, зокрема залишивши на посадах більше 80% суддів Майдану”, — додає Шабунін.  

Для запуску антикорупційного суду необхідно також відібрати працівників апарату суду та провести конкурс на голову апарату.

Наразі тимчасовим головою призначений Олексій Жуков — екс-прокурор ГПУ, пов’язаний із заступницею голови Державного бюро розслідувань Ольгою Варченко.

Вища рада правосуддя оголосила конкурс на постійну посаду голови апарату суду. Термін подачі документів кандидатів — 10 по 25 квітня.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Офіс Генпрокурора незаконно розпочав повторну спецперевірку щодо “свого” кандидата на посаду керівника САП. Описуємо, у чому загроза

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності