Один з головних фігурантів у справі Логвинського пішов на співпрацю зі слідством

У п’ятницю 24 січня Вищий антикорупційний суд (ВАКС) відмовився призначати будь-який запобіжний захід колишньому уповноваженому Кабміну у справах Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) Борису Бабіну. Слідство вважає його причетним до заволодіння 54,2 млн грн, можливо організованого ексдепутатом Георгієм Логвинським.

Свого часу Бабін від імені України підписав угоду, за якою держава погодилася виплатити підконтрольній Логвинському компанії “Золотий мандарин ойл” 54,2 млн грн. 

Після вручення підозри Бабін вирішив піти на співпрацю з Національним антикорупційним бюро (НАБУ) і Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП).

У зв’язку з цим прокурори в суді змінили клопотання і просили лише домашній арешт в нічний час. Спочатку прокурори хотіли для Бабіна тримання під вартою із внесенням застави

Під час засідання Бабін фактично підтвердив, що схема існувала. Він також заявив, що задля ухвалення ним рішення на нього тиснули екснардеп Логвинський і його співучасниця — колишня заступниця міністра юстиції Наталія Бернацька.

Однак свою причетність до злочину Бабін повністю заперечує. За його словами, він  не зробив нічого протизаконного. Також ніяких викривальних даних він на цьому засіданні не озвучив. 

Ми бачимо, що Бабін фактично підтвердив існування схеми і причетність до неї Логвинського. Тепер важливо, аби Бабін продовжив співпрацювати і надав усі необхідні докази. Скоріш за все ВАКС дав йому шанс почуватися спокійніше, не призначаючи ніякого запобіжного заходу”, — каже юрист Центру протидії корупції (ЦПК) Андрій Савін. 

Нагадаємо, за даними НАБУ, керівники Міністерства юстиції, домовившись з Логвинським, заволоділи бюджетними коштами на суму 54,2 млн грн, перерахувавши їх на одну з фірм ТОВ “Золотой Мандарин Ойл”.

Крім того, вчора ВАКС відправив під домашній арешт у нічний час Трубчанінову Людмилу, бухгалтерку фірм, пов’язаних із Логвинським. На відеозаписі НАБУ чути, як бухгалтерка обговорює схему з одним із підставних директорів. 

Про справу Логвинського почали говорити після “акваріумних плівок” керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. Він гарантував свій контроль над справою нардепу, різко змінив у справі групу прокурорів, а також вимагав від підопічних або відкласти її на невизначений строк, або закрити взагалі. 

Минулого року генпрокурор Руслан Рябошапка повернув у справу попередній склад прокурорів, фактично відродивши її.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Труханов під вартою. Меру Одеси обрали запобіжний захід у справі заводу «Краян»

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності