ПРЕСРЕЛІЗ — Недекларування Труханова: одеський мер зберігав у ексдружини пістолет і мамині гроші, хоча нібито не живе з нею

У Вищому антикорупційному суді (ВАКС) відбулося засідання у справі про недекларування міськголовою Одеси Геннадієм Трухановим майна цивільної дружини Тетяни Колтунової. Прокурори продемонстрували відео і прослушку, які можуть свідчити про реальні сімейні стосунки між ними.

На одному з відео зображено обшуки в елінгу (місце для зберігання човнів) Колтунової, який за розміром і облаштуванням є житловим приміщенням. Там у сейфі знайшли пістолет «Форт» Труханова і 300 тисяч доларів його матері. Сам мер Одеси стверджує, що його речі у помешканні ексдружини нібито тимчасово — через ремонти. А гроші його матір зберігає у Колтунової, бо дуже довіряє їй.

Також на відео видно, як Труханов телефонує мамі на прохання детективів, аби та підтвердила, що гроші її. Під час розмови він каже, що перебуває «у нас на дачі». Прокурори вважають це ще одним доказом співжиття експодружжя.

На засіданні зачитали приватну переписку Колтунової зі спільною з Трухановим донькою, яка теж може підтверджувати сімейні стосунки, попри розлучення. Частину відео показали в закритому режимі через зображення дітей.

«Сьогодні тільки перше засідання, на якому суд досліджує докази, але матеріали прокурорів вже виглядають дуже переконливо. Виникає логічне запитання: чому Труханов користується майном ексдружини, але не декларує його. Чому проводить з нею стільки часу, але не декларує як людину, з якою має спільний побут», — коментує побачене і почуте юрист Центру протидії корупції Денис Свириденко.

Нагадаємо, Труханов був одруженим на Колтуновій протягом 1985-1997 років. Але протягом 2015-2016 мав спільний побут з ексдружиною, тож і декларувати її майно він був зобов’язаний.

За даними слідства, одеський мер не вніс до декларації за 2015 і 2016 роки майно на 32 млн грн і 18 млн грн відповідно. 

Майно переважно належить цивільній дружині Труханова: квартира в Одесі у 234,5 квадратного метра, дача у 560,6 квадратів, елінг (місце для зберігання та ремонту суден) площею 228,8 квадратів, два паркомісця, нежитлове приміщення у 271 квадратний метр.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності