Підтримати

Суд незаконно затягує розгляд скарги на закриття справи сина Авакова

Солом’янський районний суд Києва незаконно затягує розгляд скарги активістів на закриття “справи рюкзаків”  щодо сина та екс-заступника Арсена Авакова.

17 серпня Центр протидії корупції подав скаргу до Солом’янського суду на постанову прокурора САП Василя Кричуна закрити кримінальне провадження у “справі рюкзаків” щодо сина та екс-заступника міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Станом на 27 серпня суд не лише не розглянув скаргу, а й навіть не призначив дату засідання. Хоча закон вимагає розглянути таку скаргу у п’ятиденний термін після подачі, тобто суд мав це зробити ще до 22 серпня.

“Згідно з Кримінальним процесуальним кодексом, у суді повинні зареєструвати скаргу та визначити суддю у день її надходження. Саму ж скаргу суд зобов’язаний розглянути протягом 5 календарних днів із моменту її отримання”, — пояснює юрист ЦПК Віталій Цокур.

20 серпня, на три дні пізніше від визначеного терміну, скаргу автоматично розподілили на суддю Сеніна В.Ю.

“Суд порушив наше право оскаржити незаконну постанову про закриття “справи рюкзаків” протягом строку визначеного законом. У разі, якщо суд не розгляне скаргу, ЦПК вимушений буде звертатися до Вищої ради правосуддя”, — додає юрист.

Нагадаємо, що у липні 2018 прокурор САП Василь Кричун закрив провадження у “справі рюкзаків” щодо двох фігурантів — сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова й екс-заступника міністра Сергія Чеботаря через начебто відсутність “прямих достатніх доказів”. Натомість підозрюваним залишився третій фігурант — Володимир Литвин, який бере вину на себе.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Венедіктова в кооперації з Печерським райсудом пішли на незаконне закриття справи Бахматюка

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності