Підтримати

Справа експертки “рюкзаків Авакова” буде розглядатися у Києві

У п’ятницю 10 травня Касаційний кримінальний суд Верховного суду України задовольнив клопотання адвоката Віктора Чевуза і вирішив передати справу експертки “рюкзаків Авакова” Надії Бугрової до Печерського районного суду Києва. Раніше справа слухалася у Кам’янець-Подільському міськрайонному суді Хмельниччини.

Експертка у так званій “справі рюкзаків Авакова” Надія Бугрова встановила, що вартість рюкзаків була завищеною в п’ять разів. Саме на її висновок посилалися прокурори та детективи вказуючи на кустарний спосіб пошиття наплічників.

Наразі експертку обвинувачують у шахрайстві зі шкодою в п’ять тисяч гривень, а також підробці експертних висновків, за що їй загрожує до трьох років обмеження волі.

За законом, справи розглядаються у судах тих населених пунктів і районів, де начебто вчинявся інкримінований їй злочин. Бугрова проводила експертизу рюкзаків саме в Печерському районі Києва, тому її адвокат подав клопотання про зміну підсудності.

Верховний суд прослухав коротку аргументацію Чевгуза і Бугрової і, врахувавши очевидні доводи, задовольнив клопотання — справу відтепер розглядатиме Печерський районний суд міста Києва. Рішення одразу набрало законної сили та не підлягає оскарженню.  

Військові прокурори, які підтримують обвинувачення проти Бугрової, не з’явилися на засідання.

Нагадаємо, після того, як “справу рюкзаків Авакова” закрили, у листопаді 2018 до Бугрової прийшли з обшуком додому та до офісу у Києві слідчі з поліції Хмельницької області.

Слідчих поліції цікавили перш за все матеріали експертизи у справі рюкзаків Авакова, реального покарання за яку так ніхто не поніс.

Під час першого засідання Віктор Мужило, якого слідство визначило потерпілим, заявив, що не має претензій до Бугрової. Він не вважає, що експертка завдала шкоди компанії ТОВ БК “ПоділляТрансбуд”, директором якої і є Мужило.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
НАБУ взялося розслідувати брехню в декларації на понад 1,5 млн грн заступника міністра соцполітики після заяви ЦПК

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності