Поліція закрила мільярдні справи стосовно бізнесмена Бахматюка, які їм незаконно передала САП

Центр протидії корупції додав два провадження до Реєстру злитих Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою справ (САП). Туди увійшли дві справи, які стосуються українського бізнесмена Олега Бахматюка. САП, порушивши підслідність, передала їх до Національної поліції, де їх уже закрили. 

Перша справа стосується провадження щодо “ВіЕйБі банку”, якому 2014 року Національний банк видав кредит на 1,2 млрд грн в якості державної підтримки. Гроші мали піти на фінансове оздоровлення банку, аби він не збанкрутував і не втратив кошти вкладників. Утім, різними схемами гроші були виведені з банку. Гарантій повернення грошей державі фактично не було.

Ці факти разом з іншими стали предметом розслідування НАБУ. Підозрюваними в цій справі мали бути в тому числі сам Бахматюк і тодішній  перший заступник голови НБУ Олександр Писарук. 

Спершу генпрокурор Юрій Луценко передав справу до Нацполіції, незважаючи на порушення процесуальних вимог. 

“Якщо у кримінальній справі перевіряється причетність першого заступника голови Нацбанку, то нею мають займатися НАБУ разом із САП. У поліції вже розслідували цю справу, вилучили важливі документи однак закрили провадження. Вочевидь їх розслідування мало на меті не встановити підозрюваних, а зібрати та знищити докази. Як результат, декілька томів справи просто згнили”,  — коментує юрист Центру протидії корупції Андрій Савін. 

НАБУ розпочало окремо розслідувати факти саме махінації з кредитом Нацбанку, але цього разу її “злив” Назар Холодницький, який відправив вже другу справу до поліції. Результат був очікуваний та справу “успішно” закрили у серпні цього року.

Інша справа, яка стосується Бахматюка,  про  заволодіння 1,1 млрд грн державного бюджету за участі підприємств холдингової компанії “Авангард”. 

Ще 2017 року САП віддала поліцейським справу “Авангарду” — найбільшого в Україні виробника яєць і яєчних продуктів. 

Детективи НАБУ встановили, що підприємства холдингу провели операції, які спричинили штучні підстави для відшкодування податку на додану вартість.

Проте ще 2017 року заступник керівника САП Назара Холодницького Володимир Кривенко знову ж таки передав справу до Нацполіції. Як наслідок, ще 2017 року поліція провела експертизу, яка начебто не підтвердила схему, а прокурор ГПУ закрив справу.

Нещодавно керівник САП Назар Холодницький заявив журналістам, що готовий обговорити кожну справу із нашого “Реєстру злитих справ”. Разом із закритими справами Бахматюка їх там уже 22. Ми втретє запрошуємо Холодницького до публічного обговорення щодо кожної справи.


Більше про зливання справ прокуратурою Холодницького через поліцію читайте у матеріалі: https://www.pravda.com.ua/columns/2019/08/14/7223477/ 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Пропозиція на 22 мільйони: що сказав Микитась на записах НАБУ і чому там прозвучали прізвища Татарова, Симоненка та Стефанішиної
Антикорупційний суд вперше розгляне питання конфіскації активів російського олігарха

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності