Кваліфкомісія адвокатів виправдала дії адвоката Мартиненка за надання суду неправдивих документів

19 квітня Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури (КДКА) Житомирської області розглянула скаргу Центру протидії корупції (ЦПК) на поведінку адвоката екс-нардепа Миколи Мартиненка Петра Бойка. Його не притягнули до відповідальності за надання суду неправдивих документів.

Сам Бойко на засіданні не з’явився. Під час засідання КДКА члени комісії вислухали пояснення представника ЦПК, письмові пояснення Бойка, а також переглянули відеозапис, який підтверджує його порушення.

Після наради адвокати відмовили у задоволенні скарги і притягненні Петра Бойка до дисциплінарної відповідальності. Повний текст рішення із поясненнями Кваліфкомісія надасть 23 квітня.  

“Здивувало таке рішення адвокатської комісії, адже всі наявні матеріали свідчили про вчинення Бойком дисциплінарного порушення. Наскільки нам відомо, це вже не перше рішення житомирської КДКА, у якому виправдовуються зухвалі порушення Бойком адвокатської етики”, – каже юрист ЦПК Андрій Савін.

Нагадаємо, адвокат Петро Бойко захищає в суді екс-депутата Миколу Мартиненка, якого обвинувачують у розкраданні майже 700 млн грн з двох держпідприємств НАЕК “Енергоатом” та “СхідГЗК” .

Під час дослідження судом доказів, прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури надали документи, які підтверджують, що  Микола Мартиненко є бенефіціарним власником панамської офшорки “Bradcrest investment s.a.”.

Ці документи слідство отримало від правоохоронних органів Швейцарії, адже там офшорна компанія Мартиненка відкрила рахунки.

Під  час засідання у справі екс-нардепа 3 грудня 2018 року адвокат Бойко подав клопотання про визнання доказів недопустимими через начебто порушення швейцарськими прокурорами та НАБУ процедури надання міжнародної правової допомоги.

Аби показати начебто нікчемність доказів, адвокат надав суду завідомо неправдивий доказ — підроблену банківську форму підписів.

Проте адвокати не мають права проводити експерименти з використанням неіснуючих або неправдивих доказів.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності