Підтримати

АНОНС – КабМін сфальсифікував вибори до Агентства запобігання корупції

Запрошуємо вас на прес-брифінг, на якій громадські організації нададуть всю інформацію про те, як Кабінет Міністрів України, порушуючи українське законодавство, сфабрикував вибори до Комісії, яка обиратиме керівний склад Агентства з питань запобігання корупції – ключового органу, який займатиметься перевіркою декларації чиновників.

Прес-брифінг відбудеться 10 червня, в середу, о 10.30 в приміщенні Українського кризового медіа центру, за адресою вул.. Хрещатик 2 (Український дім).

В прес-брифінгу візьмуть участь:

  • Єгор Соболєв, Голова комітету по боротьбі та запобіганню корупції;
  • Ігор Шевченко, Міністр екології та природніх ресурсів України;
  • Олексій Хмара, «Transparency International Україна»;
  • Дарина Каленюк, «Центр протидії корупції»;
  • Віктор Таран, «Центр політичних студій та аналітики»;

Справа в тому, що Кабінет Міністрів України, порушуючи закон «Про запобігання корупції», організував конкурс на представників Комісії, які обиратимуть керівництво органу таким чином, що туди потрапили «кишенькові» громадські організації. Таким чином Уряд матиме змогу контролювати відбір керівного складу органу, та того, як він працюватиме в майбутньому.

Слід нагадати, що з 8 чоловік конкурсної комісії, які мають обрати Керівництво нової агенції, що перевірятиме декларації чиновників, 4 – формуються з представників антикорупційних громадських організацій. 1 призначає Парламент, 1 Президент, 1 Кабінет Міністрів України та 1 Керівник Нацагентства з питань державної служби. Таким чином повинна була  бути забезпечена незалежність формування нового органу.

Після обрання «кишенькової» Комісії, Уряд сказав, що їм вже не потрібні представники від Парламенту і їм  достатньо людей для формування Комісії.

Після того, як громадські організації подали позов до суду проти Кабінету Міністрів України, той швиденько, в п’ятницю, затвердив склад Комісії, незважаючи на порушення Закону України.

Transparency International Україна, Реанімаційний пакет реформ, Центр протидії корупції, Центр політичних студій та аналітики та інші антикорупційні громадські організації звинувачують Кабінет Міністрів України у фальсифікаціях та прямому порушенні закону «Про запобігання корупції». Громадські активісти закликають КабМін переоголосити конкурс на представників від антикорупційних громадських організацій та провести його прозоро та відповідно до українського законодавства.

Контактні особи: Устінова Олександра, 067 550 15 70, o.ustinova@antac.org.ua , Ольга Тимченко 050 352 96 18, tymchenko@ti-ukraine.org

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Венеційська комісія пропонує зобов’язати повторно подати декларації за 2020 рік, щоб уможливити покарання в’язницею за брехню у них
Рада підтримала в першому читанні ув’язнення за недекларування, рішення щодо чого раніше сфальшував Монастирський

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності