Підтримати

Прем’єр-міністр не просив звільняти держуповноважену АМКУ

Сьогодні відбулось перше засідання за позовом екс-державної уповноваженої Антимонопольного комітету Агії Загребельської до президента Володимира Зеленського. Загребельська оскаржує указ про її звільнення, який вважає незаконним.

Під час судового засідання стало відомо, що прем`єр-міністр Володимир Гройсман не вносив президенту подання на звільнення державної уповноваженої АМКУ, як того вимагає закон.

Про це йдеться у листі від заступника держсекретаря Кабінету Міністрів Сергія Дехтяренка.

Згідно з указом президента, 5 липня Загребельську звільнили відповідно до частини першої статті 11 Закону України «Про Антимонопольний комітет України». 

Ця норма говорить, що для звільнення держуповноважених АМКУ треба подання прем’єр-міністра України, яке вноситься підставі пропозицій голови АМКУ.

Раніше Центр протидії корупції отримав відповідь від Офісу президента, у якій зазначається, що Загребельську звільнили за поданням голови АМКУ Юрія Терентьєва, а не Володимира Гройсмана. 

Це порушення процедури звільнення, оскільки голова АМКУ не має повноважень вносити таке подання.

Більше того, не було й підстав для звільнення, що вимагає частина 2 статті 18 Закону України «Про Антимонопольний комітет України». 

“Загребельська має всі шанси виграти цю справу, якщо суд, звісно, не почне постійно відкладати справу або проявить неабияку “фантазію”. У будь-якому разі Загребельська зможе отримати перемогу в Європейському суді з прав людини”, — зазначає юрист ЦПК Андрій Савін.

За словами Агії Загребельської, вона подала позов до суду не для того, щоб повернутися на посаду. “Я подала цей позов тому, що вважаю указ президента незаконним, винесеним з політичних, а не юридичних мотивів”, — прокоментувала після судового засідання Загребельська.

Екс-уповноважена АМКУ стверджує, що її звільнення могло бути вигідне впливовим монополістам, щодо яких вона проводила розслідування або по справах яких вона голосувала проти вигідних для них рішень. 

Суд вирішив відкласти розгляд до 18 вересня на прохання представниці президента для того, щоб мати більше часу на ознайомлення із матеріалами справи. 

Під час судового засідання адвокатка Загребельської подала клопотання про витребування доказів від Антимонопольного комітету, які не надали на її адвокатський запит. 

Агія Загребельська відома розслідуваннями у сфері ігрового бізнесу, посередницьких “прокладкок” на доступі до бази оцінок Фонду держмайна, картельної змови “харчових” підрядників Міністерства оборони та різноманітних схем у сфері Мін’юсту.

Наступне судове засідання відбудеться 18 вересня о 14.30. Адреса суду — Московська 8, корпус 5. Головуюча суддя — Наталія Блажівська.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Британська організація заявила про використання ІКЕА незаконно вирубаної української деревини
Канал “1+1” вісім років брехав Нацраді ТБ і радіо про частку Медведчука у власності і може бути позбавлений ліцензії
НАЗК перевірить голову СБУ Баканова через іспанську фірму

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності