Правоохоронний комітет проголосував за експоліцейського та партнера помічника депутата від Слуги народу у комісію з відбору керівника БЕБ

Сьогодні, 12 травня, на спеціальному засіданні Комітету з питань правоохоронної діяльності визначили члена Конкурсної комісії з відбору керівника Бюро економічної безпеки. Комітет проголосував за Олексія Ушакова, який є партнером помічника депутата від “Слуги народу” Артема Дмитрука – члена цього ж комітету. 

В рейтинговому голосуванні за Ушакова віддали свої голоси лише 9 членів комітету, проте постанову про те, аби рекомендувати його парламенту на голосування підтримали 12 депутатів. Рекомендувати його парламенту вдалося лише з другої спроби через брак голосів. 

Коли з першої спроби голосів не вистачило, окремі члени комітету в тому числі депутат Дмитрук розпочали нагадувати, що члени комітету, які не голосували насправді теж підтримують Ушакова і нібито вказали це в телефонному режимі. Після цього депутати Юлія Яцик та Суто Мамоян повернулися на засідання в Zoom і комітет провів повторне голосування. 

“Депутати очевидно хочуть контрольовану комісію з відбору керівника Бюро економічної безпеки, адже цей орган буде копатися у фінансах бізнес- чи державних структур. Ушакова фактично протягнули за вуха з подачі нардепа Дмитрука, який очевидно хвилювався і всіляко проштовхував це рішення на засіданні. Дмитрук і сам підтримав Ушакова попри те, що той є партнером його помічника і за цих обставин може мати місце конфлікт інтересів. Своєю чергою, це свідчення політичної заангажованості потенційного члена комісії. ”, – коментує заступниця виконавчого директора ЦПК Олена Щербан. 

До грудня  2019 року кандидат Ушаков Олексій  був старшим оперуповноваженим в особливо важливих справах відділу протидії хабарництву (ГУ НП в Одеській області). Після звільнення з поліції отримав адвокатське свідоцтво.

У 2020-му Олексій Ушаков балотувався в Одеську міськраду від партії “Сила і честь”.

У 2020-му заснував разом з Артемом  Каспар’яном ТОВ “Ушаков і партнери”(діяльність в сфері права). Водночас, Каспар’ян є помічником скандального нардепа від “слуг” Артема Дмитрука та співзасновником ГО “Офіс законодавчих ініціатив”. Також серед співзасновників ГО “ОЗІ” виступають Володимир Савченко та Степанюк Олександр, які водночас є співзасновниками ГО “Волонтерський рух “Спільна мета”, який й делегував Ушакова на конкурс до Комісії. 

“Під час співбесіди з членами комітету Ушакову було важко розмовляти українською мовою і він навіть просив задавати йому питання російською, попри роботу в органах поліції, та отримання адвокатського свідоцтва згодом. Невідомо як особа, що не змогла вивчити українську на службі в поліції зможе оцінювати  та співбесідувати кандидатів на таку важливу державну посаду”, – додає Щербан. 

За даними ЗМІ, Артем Дмитрук 2 травня засвітився у шоу Шарія щодо подій в Одесі. В перший день роботи Верховної Ради цей депутат за кілька годин після голосування за новий Кабмін не зміг назвати імені очільника уряду Гончарука. Також Дмитрук голосував за збереження Авакова в кріслі глави МВС.

Напередодні засідання комітету “Центр протидії корупції” проаналізував всіх кандидатів, які претендували на крісло члена комісії з відбору керівника БЕБ. 

Так, відповідно до закону, конкурсна комісія має складатися з 9 осіб (3 особи від Ради національної безпеки та оборони, 3 від Кабінету Міністрів та 3 від парламенту). Квота Верховної Ради теж має свій поділ: 2 особи визначаються радою за поданням фінансового комітету і 1 – за поданням правоохоронного комітету.

Раніше 28 квітня народні депутати Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики вже обрали двох кандидатів до конкурсної комісії з відбору директора Бюро економічної безпеки – адвокатку Галину Шевченко та аудиторку Людмилу Рубаненко. За інформацією журналістів “Слідство.Інфо”, Рубаненко є директоркою компанії «Аудиторська фірма «Харків» та віце-президенткою Спілки аудиторів України.

За Шевченко нардепи проголосували «всліпу» — кандидатка не була присутня на засіданні. На запитання, чому її не запросили, голова Комітету Данило Гетманцев сказав, що йому «було достатньо тих документів, які вона подала». Про адвокатку Галину Шевченко відомо небагато: жінка закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Правознавство», а останнім її місцем роботи була посада юрисконсульта у Державній компанії «Укрспецекспорт». 

Поділитись новиною

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності