Правоохоронний комітет погодив перезавантаження ДБР та почав фактичне скасування недоторканності

Сьогодні парламентський Комітет з питань правоохоронної діяльності вирішив  перезавантажити Державне бюро розслідувань, узгодивши поправку про звільнення  його чинного директора Романа Трубу та заступників. Крім того, депутати відправили в зал Ради до першого читання законопроєкт депутатки від «Слуги народу» Галини Янченко щодо фактичного зняття недоторканності. 

Одночасно, категорично проти звільнення Труби виступали депутати від ОПЗЖ Ілля Кива та «Слуга народу» Максим Бужанський. 

Депутати також погодили склад конкурсної комісії, яка обиратиме нового керівника ДБР: 3 члени від Верховної Ради, 3 члени від Президента та 3 члени від Кабміну. Квота Кабміну буде делегована міжнародними організаціями.

«Враховуючи, що міжнародників буде всього 3 і в них не буде вирішального голосу. Таку комісію та результати роботи важко буде назвати дійсно незалежними. Успіх участі міжнародних експертів у відборі суддів антикорупційного суду був саме в тому, що їх позиція грала вирішальну роль», — коментує член правління Центру протидії корупції Олена Щербан. 

Крім того, депутати комітету нарешті проголосували законопроєкт щодо фактичного зняття депутатської недоторканності.  Цей законопроєкт піде в Раду до першого читання. 

Пропонується внести зміни до Кримінального процесуального кодексу та інших законів. Він дозволять без згоди Верховної Ради затримувати і притягувати до кримінальної відповідальності депутатів.

Одночасно, комітет визнав, що проект потребує доопрацювання в частині розширення суб’єктів, які зможуть починати кримінальні справи щодо нардепів. Зараз проект вимагає, що порушити справу щодо нардепа може виключно Генпрокурор. 

Депутати погодили, що цей перелік треба розширити щодо НАБУ, ДБР та керівника САП. Тобто всіма органами, які можуть розслідувати злочини депутатів. 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Проти ексзаступника генпрокрора та друга Татарова Симоненка відкрили дисциплінарне провадження за зверненням ЦПК
Заява ГО: Призначення голови Національної поліції має відбуватися виключно в результаті прозорого конкурсу
Рада наблизила Україну до виконання вимог щодо кандидатства в ЄС у протидії відмиванню коштів, проте залишися проблеми

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності