Підтримати

Правоохоронний комітет поховав законопроект №4057 про спецконфіскацію

У Комітеті вважають, що проект закону має отримати позитивний висновок експертів Ради Європи.

13 квітня парламентський комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності відхилив розгляд законопроекту №4057 “Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо особливостей звернення в дохід держави коштів, валютних цінностей, державних облігацій України, казначейських зобов’язань України, дорогоцінних металів і/або каменів і доходів від них до ухвалення вироку суду”.

Про це на засіданні комітету повідомив його голова Андрій Кожем’якін. Секретар комітету Антон Геращенко наголосив, що роботу над законопроектом необхідно продовжити.

“У ході вивчення цього законопроекту, я прийшов до висновку, що такий законопроект потрібен для країни, але в дещо зміненому вигляді. Висновок Ради Європи підтверджує, що в ЄС існує право конфіскації активів, нажитих незаконним шляхом, без вступу в силу рішення суду”, – зазначив Геращенко.

Раніше ЄС та США, а також українські антикорупційні організації, розкритикували закон про спецконфіскацію.

Напередодні засідання комітету під стінами Парламенту відбувся протест активістів, які говорили про критичні наслідки від ухвалення закону, яким передбачалося дозволити правоохоронним органам конфісковувати гроші та майно до вироку суду.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ДОКУМЕНТ — Курченко судитиметься з Україною через незаконно конфісковані завод та нафтопродукти
“Антикорупційна дупа”, лабрадор Коді, стародруки та Конституція України – Центр протидії корупції подав електронні декларації
Каленюк: Україна може нічого не отримати з конфіскованих 800 млн грн “нафтопродуктів Курченка”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності