Працівники Держгеонадр, щоб отримати хабар, незаконно поновили спецдозволи двом кар’єрам – слідство

Посадові особи Державної служби геології та надр України “з метою одержання неправомірної вигоди для себе та інших” “незаконно поновили дію спеціальних дозволів ПрАТ «Богуславський кар`’єр» та ТДВ «Рокитнянський спецкар`’єр». З такою версією працюють у Державному бюро розслідувань. Центр протидії корупції дізнався про це з ухвал від 16 листопада 2022 року, якими суд дозволив правоохоронцям оглянути Богуславський та Рокитнянський кар’єри. 

ПрАТ “Богуславський кар’єр” видобуває граніт ділянки Дешки родовища Богуславське у Київській області. А ТДВ “Рокитнянський спецкар’єр” – граніт родовища Синявське Київської області. Обидві компанії мають на це спеціальні дозволи до 2036 року. У судових ухвалах йдеться про те, що обом компаніям Держгеонадра спочатку зупинили, а потім поновили дію цих спецдозволів. Але, стверджують слідчі, досудове розслідування встановило, що відомості, на підставі яких відбулося поновлення, неправдиві.

Держгеонадра на час воєнного стану закрили інформацію про спецдозволи. Але, як писало видання Nadra.info, спецдозволи по обох кар’єрах зупиняли в лютому 2022 року через подання Державної екологічної інспекції і поновили у травні 2022 року. 

Кримінальне провадження 62022000000000861 щодо кар’єрів внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25 жовтня 2022 року за ч. 2 ст. 364 КК України (“Зловживання владою або службовим становищем” ), яка передбачає позбавлення волі від 3 до 6 років. 

Власниками крупних пакетів акцій ПрАТ “Богуславський кар’єр” є Юрій Біжан, Сергій Кадісов, Андрій Минко (по 24,4%), Юрій Опанасенко (14,4%) та Петро Величко (6,6%). Бенефіціари ТДВ “Рокитнянський спецкар’єр” – Юрій Біжан (58,9%) та Олександр Гончаренко (38,3%).

Аліна Стрижак

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Курорт в РФ за $0,57 млрд, який пов’язують із російським ексміністром, купували через власників української фірми. Ця фірма має спецдозвіл Держгеонадр на видобування закарпатських доломітів
Міністерство юстиції повернуло Новинського у пів сотні компаній (спойлер – це добре)
Компанія, яка користується українським стратегічним мідним родовищем, пов’язана з санкційним Новинським. Частина резиденції Онуфрія записана на менеджера-росіянина зі структури цієї фірми

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності