Повістку до військкомату Шабуніну принесли за вказівкою Матіоса – документ

Військовослужбовці Дніпровського військового комісаріату, які 7 червня у супроводі невідомих молодиків із відео-камерою вручали Віталію Шабуніну повістку до військкомату, були делеговані на вимогу Військового прокурора Дарницького гарнізону.

Про це йдеться у офіційній відповіді Київського міського військового комісаріату, яка є у розпорядженні Центру протидії корупції.

У ЦПК розцінюють залучення до цієї “події” підлеглих Військового прокурора як особисту помсту Анатолія Матіоса голові правління Центру Віталію Шабуніну та всій організації, яка нещодавно подала в суд на Матіоса за незаконне засекречення електронних декларацій низки військових прокурорів.

Письмове розпорядження дарницького військового прокурора було направлене в Дніпровський військкомат 6 червня 2017 року – рівно через тиждень, як ЦПК подав позов на Матіоса за засекречення декларацій.

Вочевидь, такими діями Військова прокуратура намагалася залякати активістів та змусити їх відмовитися від позову.

У документі йдеться, що вручення Шабуніну повістки відбувалося в рамках “широкомасштабної операції” з розшуку дезертирів, які 7 червня втекли з військових частин Києва:

Screenshot 2017-07-17 at 14.49.40

Замість утікачів комісари знайшли …Шабуніна у зовсім іншому районі – Бориспільському – і вручили йому повістку.

Вся “широкомасштабна операція Матіоса” закінчилася “уточненням облікових даних” Віталія.

Screenshot 2017-07-17 at 16.19.30

Це, на думку ЦПК, незаконно, бо Віталій Шабунін прописаний у Святошинському районі і “уточнювати” його дані треба було за місцем прописки, а не фактичного проживання. І точно – не під час пошуку дезертирів, а у визначений законом спосіб. 

У самій “операції” брали участь військові комісари, відряджені Дніпровським військкоматом на письмову вимогу військового прокурора Дарницького гарнізону. Вони були притягнуті до дисциплінарної відповідальності, оскільки їх виїзд до будинку Шабуніна для вручення йому повістки “не відносився до компетенції Дніпровського районного військового комісаріату”.

Screenshot 2017-07-17 at 13.21.17

Хто ж підставив комісарів?

Це – 27-річний військовий прокурор Дарницького гарнізону, майор юстиції Микола Петришин. Це на його письмову вимогу Дніпровський військкомат сколотив групу зі трьох своїх комісарів і направив їх брати участь у “широкомасштабній операції” з вручення повістки Шабуніну.

Микола Петришин

Згідно з електронною декларацією Микола Степанович Петришин іще декілька років тому працював звичайним слідчим львівської прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері із зарплатою трошки більше 80 тисяч гривень на рік. Жодного майна чи заощаджень у 2013 році Петришин не задекларував. 

Значно краще справи у слідчого пішли після переїзду в столицю та влаштування до Військової прокуратури Дарницького гарнізону Центрального регіону України.

У декларації за 2015 рік Петришин вказав 286 000 зарплати та майже 20 тисяч матеріальної допомоги, а ще – дружину. Вона працювала в прокуратурі Київської області та задекларувала у 2015-му 75 000 гривень доходу. Спільно на двох подружжя задекларувало 300 тисяч гривень збережень, дві квартири (одна – тещина, інша – дружини), 200-метровий будинок і земельну ділянку (все на дружині), офіс (теж на дружині) та два авта – Тойту Кемрі 2009 року випуску та Мазду CX-7. Обидва оформлені на дружину-прокурора.

У декларації за 2016 рік у Миколи Степановича з’явилася іще одна, третя, квартира, якою він володіє лише частково – 20%, а у тещі військового прокурора Кіщак Наталії Іванівни – новенький Nissan Qashqai 2016 року випуску. Чим конкретно зараз займається теща Петришина – невідомо, однак до 2009 року, згідно з Єдиним реєстром юросіб, вона була самозайнятою особою – займалася роздрібною торгівлею з лотків на ринку.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ЦПК та Автомайдан звернулися до Мін’юсту для конфіскації літаків та підприємств гауляйтера Запорізької області Балицького та його родини
ЦПК та Автомайдан звернулися до Мін’юсту щодо конфіскації активів російського олігарха Володимира Крупчака
Закликаємо ВРП призначити членів ВККС оперативно та прозоро

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності