Підтримати

Потерпілий у справі проти експертки “рюкзаків Авакова” не має до неї претензій

12 квітня в Кам’янець-Подільському міськрайонному суді відбулося перше судове засідання у справі проти експертки “рюкзаків Авакова” Надії Бугрової. З’ясувалося, що “потерпілий” не має до неї жодних претензій, оскільки був задоволений її експертними висновками і не розуміє, чому її судять.

У перерві судового засідання “потерпілий” Володимир Мужило директор ТОВ БК “ПоділляТрансбуд”, якому начебто Бугрова завдала шкоди на 5 тисяч гривень, заявив, що він не розуміє, чому є потерпілим у цій справі. Він надавав покази слідчому, що не має претензій до експертки.

“Слідство ймовірно підробило матеріали стосовно участі потерпілого Мужила у справі проти експертки “рюкзаків Авакова”. За законом, потерпілим може бути та особа, якій завдали шкоду. Однак Мужило будь-яку шкоду та будь-які інші претензії щодо Бугрової заперечує”, коментує юрист Центру протидії корупції Андрій Савін, який був присутній на засіданні.

Окрім того, прокурор військової прокуратури Петро Кучерявий не зміг надати оригінали документів, які підтверджують, чому саме військова прокуратура вела цю справу. Адвокат Надії Бугрової заявив суду, що ані йому, ані Бугровій не надавалися ці документи.

Прокурор Кучерявий попросив перерву для надання цих документів, бо зміг надати лише фото копію постанови щодо призначення військових прокурорів у справу експертки “рюкзаків Авакова”. Зі слів прокурора Кучерявого, військових прокурорів у справу призначив особисто Генпрокурор Юрій Луценко.  

Нагадаємо, що Надію Бугрову обвинувачують у шахрайстві через отримання зарплати в 5 тисяч гривень у центрі правової допомоги «Правозахист» та підробку експертних висновків. За це Бугровій загрожує до 3 років обмеження волі.

Національне антикорупційне бюро залучило судову експертку Надію Бугрову для проведення комплексної товарознавчої експертизи у справі так званих рюкзаків Авакова. Експертизу провели на початку 2017.

За результатами еспертизи Надія Бугрова встановила, що рюкзаки не відповідали вимогам закупівлі МВС за 10 показниками.

Надія Бугрова встановила реальну вартість рюкзаків у розмірі 555 гривень, у той час як  міністерство Авакова заплатило у 5 РАЗІВ ДОРОЖЧЕ — по 2899 гривень за штуку. Саме на її висновки посилалися прокурори та детективи вказуючи на кустарний спосіб пошиття наплічників.

Наприкінці жовтня 2017 сину Авакова та його заступнику Чеботарю вручили підозру. У липні 2018 року прокурор САП Василь Кричун закрив “справу рюкзаків” щодо двох ключових фігурантів: сина міністра Авакова та  його заступника Чеботаря.

У серпні 2018 прокурор Кривенко уклав угоду з другорядким фігурантом — Володимиром Литвином, а вже у вересні 2018 року цю угоду затвердив суд. Реального покарання за корупційну схему ніхто не поніс.

Уже в листопаді 2018 до Бугрової прийшли з обшуком додому та до офісу слідчі з поліції Хмельницької області.

Обшук обгрунтували тим, що експертка нібито колись оцінювала майно Міністерства оборони та занижувала його вартісь. Проте це не відповідало дійсності, адже Надія Бугрова ніколи не проводила такої оцінки майна Міноборони.

Слідчих поліції цікавили перш за все матеріали експертизи у справі рюкзаків Авакова. Ці матеріали вони повністю вилучили незважаючи на те, що вони не брали на це дозволу у суді і їхнє розслідування жодним чином не стосувалося експертизи щодо цієї справи.

У  грудні 2018 року слідчі Хмельницької поліції принесли  експертці повістку про виклик на допит і повідомлення про підозру. Це повідомлення про підозру кардинально відрізнялося від тих обставин, які було зазначено в ухвалі про обшук.

Зауважимо, що за 37 років стажу до експертизи у справі “рюкзаків Авакова” вона не отримувала жодних скарг чи претензій до своїх експертних висновків. Її залучали до найскладніших досліджень.

Окрім того, 8 лютого до Надії Бугрової навідалася перевірка від Міністерства юстиції. Це була перша перевірка Надії Бугрової за останні 3 роки.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
НАБУ взялося розслідувати брехню в декларації на понад 1,5 млн грн заступника міністра соцполітики після заяви ЦПК

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності