Потенційна заступниця керівника апарату ВАС незаконно нараховувала собі 400% премій та приховує майно чоловіка

Судова адміністрація хоче призначити на посаду заступника керівника апарату Вищого антикорупційного суду Оксану Літвінову, яка перемогла у конкурсі. Раніше вона була керівником апарату Апеляційного суду Київської області, де незаконно нараховувала собі та своєму заступнику космічні премії у розмірі до 400%. 

Конкурс на посаду заступника керівника апарату Антикорсуду проводила Комісія з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя при Вищій Раді Правосуддя. 

Наразі кандидатка проходить спеціальну перевірку. Якщо ж її зрештою призначать на цю, одну з ключових у ВАС, посаду, то вона матиме доступ до конфіденційної інформації та розпорядження фінансовими ресурсами суду.

“Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) мало б перевірити декларацію Літвінової під час спецперевірки після того, як вона стала переможцем конкурсу на посаду у ВАС. Наразі невідомо, чи НАЗК знайшло порушення, однак цей орган уже давно себе дискредитував через те, що закривав очі на грубі порушення в деклараціях топ-чиновників. Встановлені НАЗК порушення могли б не допустити Літвінову до цієї відповідальної в Антикорсуді посаді”, — коментує член правління Центру протидії корупції Олена Щербан. 

Щодо Літвінової навіть здійснювалося дисциплінарне провадження  про неналежне виконання посадових обов’язків, коли вона працювала в Апеляційному суді Київської області. 

Згідно з відомостями сайту Державної судової адміністрації, під час проведення планового аудиту були виявлені грубі порушення Літвінової. 

За нашими джерелами, Літвінова протягом 2017-2018 років нараховувала собі та своєму заступнику Оксані Зельдич, яку без конкурсу перевели в апарат ВАС, премії від 100-400%. 

У той же час секретарям судових засідань та помічникам нараховувалося лише 25-50%, а іноді вони взагалі залишалися без премій. За вказаними фактами, збори суддів Апеляційного суду Київської області оголошували  недовіру Літвіновій. 

Окрім того, Літвінова приховує активи  чоловіка у своїй електронній декларації за 2018 рік. 

По-перше, вона не зазначила його доходи, вказавши, що він “не надав інформацію”. Це тягне за собою повну перевірку її декларації.  

По-друге, Літвінова не задекларувала адвокатське бюро “Літвінова”, власником і директором якого є її чоловік. 

Також, відповідно до даних з державного реєстру речових прав на нерухоме майно, чоловік Літвінової від серпня 2018 року є іпотекодержателем на 85 тис. дол. Проте ця інформація не відображена у декларації дружини в розділі “Грошові активи” як кошти позичені третім особам. 

Також у розділі “Видатки та правочини суб’єкта декларування” не зазначено сам правочин з придбання права вимоги за кредитним договором.

Більше того, з урахуванням залишків грошових активів сім’ї Літвінових станом на кінець 2017 року та доходів за 2018 рік, у них просто не вистачило б коштів, щоб перекупити борг у розмірі 85 тис. доларів. Адже 2018 року сім’я придбала автомобіль Volvo С70 2012 року випуску за пів мільйона гривень. 

Що стосується автівок сім’ї, то Літвінова в деклараціях за 2015, 2017 та 2018 роки  не вказала правочинів на купівлю чи продаж DAEWOO FSO Lanos TF69Y 2008 року, MAZDA 6 2007 року та Volvo X90 2013 року. 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Що має зробити влада, щоб отримати позитивну антикорупційну оцінку від ЄС: ЦПК розробив дорожню мапу виконання вимог Єврокомісії
Останній день співбесід серед кандидатів на директора НАБУ: машини з американських аукціонів та ігри з російських “однокласників”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності