Підтримати

Порошенко ветує токсичний для НАБУ законопреокт №6220?

Президент Петро Порошенко буде ветувати закони, що «руйнують діяльність антикорупційних органів».

Про це він заявив учора на прес-конференції.

«Повноваження президента полягають у тому, щоб накладати право вето, якщо цей закон (6220 ред.) зруйнує діяльність антикорупційних органів. Якщо це заблокує роботу антикорупційних органів я точно заблокую цей закон», відповів Порошенко на питання французького журналіста про небезпеку ухвалення законопроекту №6220.

«Цей закон не був запроваджений урядом чи президентом», додав Порошенко.

Йдеться про проект Закону №6220, що доповнює Кримінальний процесуальний кодекс пунктами про автоматичне закриття кримінальних проваджень НАБУ у випадку існування нескасованої постанови слідчого, прокурора про їх закриття.  

Також законопроект передбачає, що до ЄРДР не вносяться відомості про обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, щодо яких прийнято рішення про закриття кримінального провадження або існує вирок суду, який набув законної сили.

Національне антикорупційне бюро закликало народних депутатів не допустити ухвалення законопроекту №6220 в чинній редакції та відхилити його «як такий, що не спрямований на забезпечення суспільних та державних інтересів, ефективної боротьби з корупцією в країні».

«На переконання Національного антикорупційного бюро, ухвалення цього законопроекту в чинній редакції може перекреслити найвагоміші здобутки правоохоронної системи України впродовж останніх років, зокрема, і досягнення новостворених антикорупційних органів», йдеться у заяві Бюро від 12 травня. «НАБУ буде змушене припинити розслідування всіх епізодів злочинної діяльності щодо яких існують або будуть винесені в майбутньому постанови слідчих будь-якого з наразі недореформованих правоохоронних органів про закриття проваджень», зказано у заяві.

Проект закону було прийнято в першому читанні 13 квітня попри рекомендації головного науково-експертного управління ВР та застереження громадських організацій.

Посли країн Великої сімки також стурбовані можливим схваленням законопроекту №6220, який, як заявляють у НАБУ, дозволить Генпрокуратурі та СБУ встановити контроль над бюро.

Про це у своєму Twitter написав посол Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа.

“Посли G7 стурбовані змістом проекту закону №6220, який становить ризик для боротьби з корупцією”, – написав Ла Чечіліа.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності