Підтримати

Попри 14-разове порушення запобіжного заходу Апеляційний суд не арештував підозрюваного у справі проекту “Стіна”

17 грудня Київський апеляційний суд відмовив у задоволенні скарги прокурору САП у стягненні на користь держави 1,5 млн грн та взятті під варту підозрюваного у так званій “справі стіни”, який 14 разів порушив умови запобіжного заходу.

Так, прокурор САП просив змінити запобіжний захід підозрюваному у “справі стіни”  головному інженеру відділу капітального будівництва Північного регіонального управління Державної прикордонної служби України Володимиру Цалку через порушення умов запобіжного заходу.

Однак судді Глиняний В.П., Масенко Д.Є., Паленик І.Г. вирішили залишити рішення Солом’янського суду без змін, взявши до уваги пояснення Цалка.

Зауважимо, у серпні 2017 року Солом’янський суд Києва обрав запобіжний захід Цалку у вигляді перебування під вартою з альтернативою внесення застави 8,4 млн грн. Пізніше при продовженні тримання під вартою суд зменшив розмір застави до 1,5 млн грн з певними обов’язками, серед яких — не відлучатися з населеного пункту проживання.

Підозрюваний вніс заставу після чого слідчий суддя неодноразово продовжував дію обов’язків, зокрема, не відлучатися з місця проживання без дозволу правоохоронців.

Проте згодом детективи НАБУ встановили, що він багаторазово порушував свої обов’язки та залишав місто Вишгород, де він проживає, відвідуючи лише Київ більше 10 разів, а також інші населені пункти без відповідного дозволу детектива, прокурора чи суду.

Через те, що Цалко порушив визначений судом обов’язок, прокурор САП Сергій Козачина звернувся з клопотанням про стягнення на користь держави застави до Солом’янського суду. Крім того прокурор просив замінити підозрюваному запобіжний захід на тримання під вартою.

Проте суддя Солом’янського суду Оксана Криворот не побачила підстав для стягнення 1,5 млн грн і повірила Цалку, який сказав, що його телефон перебував у Києві через те, що лежав у його машині, якою користувалася дружина.

Особисто ж він приїздив до Києва, щоб придбати їжу маленькому 2-х річному хворому сину. Проте згідно з оглянутим в суді відеоматеріалом — замість безлактозної продукції сину, Цалко купив в супермаркеті 4 пляшки пива, одну з яких допив ще до того як дійшов до каси.

Нагадаємо, що посадовців Державної прикордонної служби України та представників бізнесу підозрюють у корупційних зловживаннях, у результаті яких державі завдали збитки у розмірі понад 16,68 млн грн.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності