Понад 250 млн грн до держбюджету: Рада відновила велику приватизацію

Сьогодні, 30 березня 2021 року Верховна Рада 284 голосами прийняла за основу законопроєкт № 4543  щодо розблокування процесу великої приватизації, тобто  об’єктів, вартість активів яких складає понад 250  млн грн.

Законопроєктом з Перехідних положень Закону “Про приватизацію державного і комунального майна” виключається  пункт 7-2, який забороняв проведення аукціонів з продажу об’єктів великої приватизації на період встановлення в Україні карантину та обмежувальних заходів через коронавірус COVID-19.

Головне юридичне управління парламенту перед другим читанням висловило зауваження до проєкту закону. Зазначається, що наразі парламент не затвердив перелік об’єктів державної власності, що не підлягають приватизації. Йдеться про об’єкти, що забезпечують національну безпеку України або приватизація яких створює істотні ризики для безпеки держави. Такий перелік наводиться у законопроєкті №4020, який поки прийнято лише у першому читанні.  

Юристи Верховної Ради зауважують, що  відновлення аукціонів з продажу об’єктів великої приватизації до затвердження вказаного переліку може призвести до втрати державою контролю за об’єктами, що забезпечують національну безпеку України, і приватизація яких створює істотні ризики для безпеки держави.

Нагадаємо, що у  2020 році, не дивлячись на епідемію коронавірусної хвороби, процес приватизації приніс до Державного бюджету 2,3 млрд грн
У 2021 році Урядом заплановано отримати від продажу об’єктів великої приватизації 12 млрд грн. Фондом державного майна готуються до приватизації  5 теплоелектроцентралей, 3 обленерго, підприємства “Більшовик”, Одеський припортовий завод, Об’єднана гірничо-хімічна компанія, “Президент-готель” тощо.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ЦПК закликає відхилити законопроєкт, який суттєво збільшує верхній поріг для спрощених закупівель
Після звернень ЦПК “Охмадит” вирішив не купувати обладнання на 600 млн гривень у фірм з кримінальним шлейфом

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності