Політики хочуть забрати у ЦПК статус неприбуткової організації і заблокувати роботу центру

Сьогодні в Верховній Раді України народний депутат від Народного фронту Павло Пинзеник продемонстрував фільм з неправдивими даними про Центр протидії корупції та пригрозив забрати у громадської організації статус неприбуткової. Активісти розцінюють погрози політика як спробу залякати ЦПК та заблокувати його роботу.

Інформація, наведена у відео та озвучена народним депутатом, містить фактологічні помилки та маніпулятивні, неправдиві твердження, що не відповідають фінансовій звітності ЦПК.

“Дані, наведені сьогодні в Верховній раді є відвертою брехнею, – стверджує Віталій Шабунін, голова правління “Центру протидії корупції”. – Ми розцінюємо такий крок від представника однієї з найбільших фракцій парламенту виключно як наїзд на організацію з метою легалізації заявою депутата майбутніх наїздів фіскалів та правоохоронних органів на нас. Мета – забрати у нас статус неприбуткової організації”.

На думку активістів влада намагається йти російським сценарієм дискредитації антикорупційних громадських організацій.  “В Росії розігрувався схожий сценарій дискредитації громадських активістів, як  іноземних агентів, які відробляють великі іноземні гранти, – розповідає Дарина Каленюк, виконавчий директор організації. – Тепер українська постмайданна влада взялася за той же сценарій боротьби громадськістю”.

Активісти вважають, що демонстрація відео в стінах парламенту є політичною розправою. “Ми прогнозуємо наступний сценарій блокування роботи організації: початок перевірок, внаслідок яких організацію позбавлять статусу неприбуткової, а потім арешти через суди рахунків та вилучення документів, необхідних для діяльності”, – розповідає Олена Щербан, керівник юридичного відділу  організації, адвокат.

Центр протидії корупції був заснований в 2012 році і проходить щорічний фінансовий аудит. Серед основних грантодавців організації є посольства США, Нідерландів, Чехії, а також міжнародні фонди та організації.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ЦПК та Автомайдан звернулися до Мін’юсту для конфіскації літаків та підприємств гауляйтера Запорізької області Балицького та його родини
ЦПК та Автомайдан звернулися до Мін’юсту щодо конфіскації активів російського олігарха Володимира Крупчака
Закликаємо ВРП призначити членів ВККС оперативно та прозоро

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності