Підтримати

Поліція Авакова зливає справи щодо підпалу будинку Шабуніна та гранат під дверима його рідних. Пояснюємо як

Минулого року голові правління Центру протидії корупції Віталію Шабуніну спалили будинок, поки там спали батьки його дружини. Згодом 30 та 31 грудня були знайдені повністю аналогічні вибухові пристрої під дверима його матері у Рівному та батьків дружини у Києві. Наразі адвокати Віталія Шабуніна та він особисто не бачать результатів розслідування та заявляють про його затягування. 

Головні підсумки: 

  • за понад 7 місяців ніхто не отримав повідомлення про підозру у справі щодо підпалу будинку Шабуніна з його родичами всередині;
  • Київська поліція відмовилася визнавати потерпілим Віталія Шабуніна та батьків його дружини у справі щодо вибухових пристроїв під дверима їхньої квартири; 
  • вибухові пристрої під дверима Віталія Шабуніна під дверима його рідних у Києві та Рівному досі не розслідуються як один злочин.

За словами адвоката Шабуніна, поліція та прокуратура затягують розслідування.

“За понад 7 місяців від підпалу будинку з людьми, поліція Авакова не знайшла хоча б  виконавців, не кажучи вже про організаторів та замовників. Коли ні Аваков, ні Венедіктова не бачать ніякого зв’язку між інцидентами з аналогічними вибуховими пристроями  під дверима моїх батьків та батьків моєї дружини. Навіть незважаючи на те, що ці події сталися впроджовж доби. Очевидно, що поліція робить все, щоб не розслідувати ці справи” – коментує голова правління ЦПК Віталій Шабунін. 

Вибухові пристрої під дверима родичів Шабуніна у переддень Нового року у Києві та Рівному 

30 грудня біля квартири матері Віталія Шабуніна у Рівному знайшли саморобний вибуховий пристрій. Також вранці 31 грудня вибуховий пристрій знайшли біля квартири батьків дружини Шабуніна у Києві.

Київська поліція більше місяця ухилялася від розгляду заяви Шабуніна та батьків його дружини, під квартирою яких знайшли вибухові пристрої, про залучення їх у якості потерпілих. 

Окрім того, представники поліції тричі не з’являлися до суду (20 січня, 25 січня та 4 лютого), де оскаржувалася їх бездіяльність щодо незалучення у якості потерпілих Шабуніна та його рідних у цій справі. Також слідчі не виконали вимог ухвали судді Святошинського райсуду Києва про надання суду копії матеріалів досудового розслідування.

29 січня повторно були подані заяви про визнання потерпілими Шабуніна та батьків його дружини. Через відсутність реакції 23 лютого судді Святошинського районного суду скаргу задовольнили та зобов’язали поліцію розглянути заяви Шабуніна. 

Тільки після повторного направлення таких заяв Святошинське управління поліції нарешті відповіло. Але – 26 лютого Шабуніну та батькам його дружини вкотре відмовили у визнанні їх потерпілими: “Досудовим розслідуванням встановлено, що Шабунін В.В. (і Гришин С.О., Гришина Т.О. відповідно) за адресою не проживає, ніяких погроз від будь-кого на адресу Шабуніна В.В. не надходило”.  

Своєю чергою, ще 6 січня у Рівному поліція визнала Шабуніна потерпілим у справі щодо вибухових пристроїв під дверима його матері. 

Проте 2 березня стало відомо, що Київська місцева прокуратура № 8, скасувала постанову слідчої Святошинського УП про відмову у визнанні потерпілим Шабуніна, а постановою прокурора від 23 лютого 2020 року Шабуніна залучено до кримінального провадження у якості потерпілого.

Шабунін особисто направляв клопотання  до в Офісу генерального прокурора про об’єднання двох проваджень щодо вибухових пристроїв у Києві та Рівному під дверима його рідних. Це клопотання ОГП отримано ще 16 січня 2021 року. Однак від ОГП взагалі не надійшло жодної інформації, чи пов’язують вони ці інциденти та чи взагалі розглядають дане клопотання, незважаючи на те, що вибухові пристрої, підкинуті в одну ніч у Києві та Рівному під двері його родичів, ідентичні. Кримінальний процесуальний кодекс, однак, дає на розгляд таких клопотань три дні. 

9 лютого слідча суддя Святошинського райсуду Києва зобов’язала Офіс генпрокурора розглянути клопотання Шабуніна щодо об’єднання цих справ. Однак станом на 2 березня від ОГП жодної інформації щодо розгляду клопотання отримано не було.

Нічний підпал будинку Шабуніна з його рідними всередині

23 липня 2020 року вночі в Києві горів будинок Віталія Шабуніна. Віталія з дітьми не було в будинку, а батьки його дружини, які у той час перебували у будинку, встигли вибігти на вулицю.

Одразу після вибуху Шабунін повідомив про спланований напад, адже все обладнання працювало справно, а два тижні до того газова служба перевіряла лічильник і всі з’єднання.

ЦПК вважає, що відбувся не просто підпал будинку Шабуніна, а напад і посягання на його життя та його родини. Оргінізація пов’язує це з професійною антикорупційною діяльністю Віталія та ЦПК.

У день підпалу поліція зареєструвала кримінальне провадження за ч. 2 ст. 194 КК України – умисне знищення або пошкодження чужого майна. Шабуніна одразу залучили до справи, однак батьків його дружини залучати як потерпілих слідчі Бориспільського управління поліції відмовилися, хоча батьки перебували у будинку під час пожежі. 

Таке рішення поліції адвокати Шабуніна оскаржили до суду, однак Бориспільське управління поліції так і не надало матеріали для ознайомлення Шабуніну та його адвокатам, оскільки в них справу забрали до Слідчого управління головного управління національної поліції в Київській області.

17 серпня 2020 року була друга спроба визнати потерпілими батьків дружини Шабуніна. І лише через 5 місяців їх визнали потерпілими. 

Станом на 1 березня 2021 року, тобто через понад півроку від підпалу, жодній особі у цьому кримінальному провадженні не повідомлено про підозру.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Громадські організації закликають Президента заветувати зміни до закону про фінансування партій
ЦПК виграв справу у Портнова у Верховному Суді
Верховна рада збирається поховати перевірку бенефіціарних власників в Україні

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності