Після звернень ЦПК “Охмадит” вирішив не купувати обладнання на 600 млн гривень у фірм з кримінальним шлейфом

Дитяча лікарня “Охмадит” скасувала переговори із сумнівними фірмами про закупівлі важливого медичного обладнання на більш ніж 600 млн гривень після звернень Центру протидії корупції. 

Наприкінці липня уряд вирішив, що закупівлю обладнання для добудови лікувально-діагностичного комплексу дитячої лікарні “Охматдит” можна провести без тендерів. На це мали витратити до 1 млрд гривень. 

Закупівлю хотіли проводити за переговорною процедурою. “Охмадит” готувався закуповувати незрозуміле обладнання у фірм-фігурантів кримінальних проваджень. Лікарня хотіла закупити навіть те обладнання, у якому перед цим начебто відпала потреба

Критично важливе для лікування дітей обладнання планували отримати від компаній, які прямо чи опосередковано пов’язані з Германом Фісталем – сином заслуженого лікаря угруповання “ДНР” Еміля Фісталя. Загальна вартість обладнання сягала майже 612,5 млн гривень.

Центр протидії корупції не став з цим миритися і звернувся до Міністерства охорони здоров’я, ДП “Укрмедпроектбуд” та “Охматдиту” з проханням не проводити переговорні процедури. Крім того, ми направили заяву про злочин у НАБУ.

Після цього “Укрмедпроектбуд”, який є замовником закупівель для “Охматдиту”, подумав і вирішив не віддавати кошти фірмам із сумнівною репутацією. 

“Ми вітаємо рішення ДП “Укрмедпроектбуд” відмовитися від непрозорих переговорних процедур закупівель, адже переговори велися із сумнівними компаніями, не було жодної інформації про медико-технічні вимоги до обладнання. Крім того, через відсутність конкуренції був реальний ризик переплати коштів”, – коментує юрист ЦПК Денис Свириденко.

Тепер ми очікуємо на відкриті конкурентні торги зі зрозумілими вимогами до медичного обладнання та максимальним залученням усіх охочих учасників.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ЦПК закликає відхилити законопроєкт, який суттєво збільшує верхній поріг для спрощених закупівель
Центр протидії корупції закликає Президента Володимира Зеленського не допустити змін “правил гри” у публічних закупівлях

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності