Підтримати

Підставну особу для офшорки Мартиненка залучали за 250 доларів на рік

З досліджених у суді доказів у справі Миколи Мартиненка з’ясувалося, що  номінальним акціонером панамської фірми «Bradcrest Investment S.A.» юристи екс-нардепа залучали громадянина Панами Джона Фостера, послуги якого оцінювалися в 250 доларів на рік.

Як встановило слідство, бенефіціарним власником компанії є сам Микола Мартиненко. Хоча його адвокати неодноразово наполягали на тому, що реальним власником «Bradcrest Investment S.A.» є саме Джон Фостер.

28 січня у Шевченківському районному суді міста Києва відбулося чергове засідання у кримінальному провадженні за обвинуваченням колишнього народного депутата Миколи Мартиненка у заволодінні майже 700 млн грн держпідприємства НАЕК «Енергоатом» і «СхідГЗК».

Судді дослідили низку листувань між працівницею швейцарського банку Наталією Фішер та представниками панамської юридичної компанії «Алкоган», яка супроводжувала випуск акцій та інші операції «Bradcrest Investment S.A.». Замовником випуску акцій «Bradcrest Investment S.A.» була також компанія Мартиненка — «Macross Investment Ltd».

Суд зачитував також електронне листування щодо укладення угод між «Bradcrest Investment S.A.» та компанією «Skoda JS a.s.».

Згідно з цим листуванням юристам та іншим особам, які готували документи, доручалося направити їх до Києва на адресу бізнес-центру “Софія” на провулку Рильському, 6 (4 поверх). Саме за цією адресою знаходилася приймальня екс-нардепа Миколи Мартиненка, у якій проводили обшук детективи НАБУ під час розслідування.

Наприкінці засідання суд розпочав досліджувати тендерну документацію щодо закупівель держпідприємства НАЕК “Енергоатом”, де вигравала чеська компанія «Skoda JS a.s.». У цих документах зафіксовано низку порушень законодавства, наслідком яких мала б бути відміна торгів.

Як відомо, під час минулого засідання суд відмовився зачитувати зміст документів з флешки, вилученої під час обшуку в Ігоря Керезя — бізнес-партнера екс-нардепа Мартиненка.

Нагадаємо, що у період 2008-2012 років за результатами проведення конкурсних процедур між товариством «Skoda JS» та держпідприємством НАЕК «Енергоатом» було укладено договори про закупівлю на суму, еквівалентну 65 млн євро. У результаті цих торгів, за версією сторони обвинувачення, Мартиненко заволодів коштами “НАЕК “Енергоатом” в сумі 6,4 млн євро.

Раніше “Наші гроші” повідомляли, що справа Мартиненка є лідером за темпами розгляду справ НАБУ в Шевченківському районному суді міста Києва. Попри це сторона захисту постійно наголошує на необхідності прискорення та вимагає не озвучувати в суді частину письмових доказів.

Наступне судове засідання у справі відбудеться у понеділок 4 лютого о 09.00. Адреса суду — Дегтярівська 31А.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
АНОНС – У понеділок Верховний Суд розгляне прохання Бахматюка забрати з Антикорсуду розгляд незаконного закриття його справи

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності