Підозрювана в держперевороті Савченко та прихильниця ексрегіоналів: кого просувають в члени комісії з відбору керівника Бюро економічної безпеки

12 травня об 11 годині відбудеться спеціальне засідання Комітету з питань правоохоронної діяльності, під час якого визначатимуть члена Конкурсної комісії з відбору керівника Бюро економічної безпеки. “Центр протидії корупції” проаналізував кандидатів. У списку ми виявили колишнього поліцейського, який є соратником помічника скандального “слуги” Артема Дмитрука; прихильницю “русского мира”; автора петиції за знесення з посади Директора НАБУ Артема Ситника, а також екснардепку Надію Савченко, яку підозрюють у підготовці терористичних актів та держперевороту.

За інформацією прес-служби Верховної Ради, засідання відбудеться у режимі відеоконференції.

Відповідно до закону, конкурсна комісія має складатися з 9 осіб (3 особи від Ради національної безпеки та оборони, 3 від Кабінету Міністрів та 3 від парламенту). Квота Верховної Ради теж має свій поділ: 2 особи визначаються радою за поданням фінансового комітету і 1 – за поданням правоохоронного комітету.

“Голосування комітету продемонструє справжні наміри парламентарів щодо новоствореного Бюро економічної безпеки. Якщо депутати оберуть особу із сумнівною біографією – а таких більшість у списку – вони одразу покажуть, що не зацікавлені в незалежності  органу. Нагадаю, що основна функція БЕБ – розслідувати правопорушення в сфері економіки.  Саме новостворений орган буде копирсатися у фінансах бізнес- чи державних структур. Тож голосування витягне на світло нардепів, які явно відпрацьовують інтереси не народу, який їх обрав, а окремих осіб”, – зауважує член правління ЦПК Олена Щербан. 

Нагадаємо, 28 квітня народні депутати Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики вже обрали двох кандидатів до конкурсної комісії з відбору директора Бюро економічної безпеки – адвокатку Галину Шевченко та аудиторку Людмилу Рубаненко. За інформацією журналістів “Слідство.Інфо”, Рубаненко є директоркою компанії «Аудиторська фірма «Харків» та віце-президенткою Спілки аудиторів України.

За Шевченко нардепи проголосували «всліпу» — кандидатка не була присутня на засіданні. На запитання, чому її не запросили, голова Комітету Данило Гетманцев сказав, що йому «було достатньо тих документів, які вона подала». Про адвокатку Галину Шевченко відомо небагато: жінка закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Правознавство», а останнім її місцем роботи була посада юрисконсульта у Державній компанії «Укрспецекспорт». 

Після голосування в комітетах кандидатів має затвердити парламентська більшість.

Нижче подаємо досьє на кожного з кандидатів до Комісії від правоохоронного Комітету:

Бабій Борис Вадимович

Борис Бабій у  2010-му балотувався до Одеської міської ради від Союзу анархістів України.

Кандидат з моменту заснування, а саме 2017 року є керівником ТОВ “Консалтингова компанія “Сауз Кост ”. Більш того до квітня 2019 року був  співзасновником товариства.

До 29 грудня 2019 року кандидат  був єдиним засновником ТОВ “Лідер Опт Трейдінг”, а 10 жовтня 2019 року було порушено кримінальне провадження за ухилення від сплати податків. Із матеріалів справи вбачається, що службові особи одного з підприємств спільно із службовими особами ТОВ “Лідер Опт Трейдінг”, умисно ухилились від сплати податку на додану вартість у сумі 13 911 880 грн., шляхом оформлення нікчемних правочинів, використання схеми “підміни номенклатури товару”, відображення в податкових деклараціях з ПДВ завідомо неправдивих даних, що не відповідають дійсності. Крім того, невстановлені слідством особи, які фактично керують підприємством ТОВ “Лідер Опт Трейдінг”, з метою приховання своєї злочинної діяльності, здійснили заміну вказаного підприємства, шляхом перереєстрації даного підприємства на громадянина Молдови та реєстрації нового підприємство ТОВ “Букнер”.

До 23 жовтня 2020 року Борис Бабій  був одноосібним власником  ТОВ “Лондон Трейд”, яке фігурує у кримінальному провадженні №62019000000001622 від 21.10.2019. Так, згідно з інформацією судової ухвали: реквізити ТОВ “Лондон Трейд” та ТОВ “Дота Трейд” використовуються для “придбання» податкового кредиту у підприємств реального сектору економіки, які за специфікою діяльності реалізують частину товару за готівку, поза межами податкового контролю (імпортери, виробники та продавці продуктів та паливно-мастильних матеріалів), а “документальні” залишки реалізують інші СПД, які є складовими в схемі діяльності “конвертаційного центру”. В той же час, решта сумнівних суб`єктів господарської діяльності, що підконтрольні зловмисникам, здійснюють їх заміну на товари, роботи і послуги, які потрібні кінцевим замовникам протиправних послуг (“скрутка”).

У цьому ж провадженні фігурує ще одна компанія, “бенефіціаром” якої був Бабій – ТОВ “Грей Трейдінг”. Зокрема, “в подальшому зловмисники використовують реквізити вказаних підприємств для здійснення низки фіктивних фінансових операцій. Так, рахунки ТОВ “Грей Трейдінг”, ТОВ “Компост Лтд”, ТОВ “Будсервіс Опт” використовуються для отримання безготівкових коштів від підприємств реального сектору економіки (замовники протиправних послуг), відкриті в різних банківських установах, зокрема в АТ КБ “Приватбанк”. Після цього, вказані безготівкові кошти шляхом здійснення низки фіктивних фінансових операцій із використанням реквізитів та рахунків вищевказаних підконтрольних СГД, перераховуються на рахунки підставних фізичних осіб, з яких знімаються готівкою та, за відрахуванням відповідних відсотків за надання протиправних послуг, видаються замовникам протиправних послуг. 

Бабій був власником ТОВ “Грей Трейдінг” до жовтня 2019 року, а в липні 2020 власником товариства став Вадим Семенов, який наразі є його чинним  партнером в ТОВ “КК “Сауз Кост”.

Ушаков Олексій Олександрович

До грудня  2019 року кандидат був старшим оперуповноваженим в особливо важливих справах відділу протидії хабарництву (ГУ НП в Одеській області). Після звільнення з поліції отримав адвокатське свідоцтво.

У 2020-му Олексій Ушаков балотувався в Одеську міськраду від партії “Сила і честь”.

У 2020-му заснував разом з Артемом  Каспар’яном ТОВ “Ушаков і партнери”(діяльність в сфері права). Водночас, Каспар’ян є помічником скандального нардепа від “слуг” Артема Дмитрука та співзасновником ГО “Офіс законодавчих ініціатив”. Також серед співзасновників ГО “ОЗІ” виступають Володимир Савченко та Степанюк Олександр, які водночас є співзасновниками ГО “Волонтерський рух “Спільна мета”, який й делегував Ушакова та Бабія на конкурс до Комісії.  Так, за даними ЗМІ, Артем Дмитрук 2 травня засвітився у шоу Шарія щодо подій в Одесі. В перший день роботи Верховної Ради цей депутат за кілька годин після голосування за новий Кабмін не зміг назвати імені очільника уряду Гончарука. Також Дмитрук голосував за збереження Авакова в кріслі глави МВС.

Ткачук Ганна Олегівна

Кандидатка є одноосібною власницею, директоркою і головною редакторкою ІА Жизнь.Инфо (41738981). У телеграм-каналі Життя.інфо активно висвітлювала діяльність партії ОПЗЖ в Одесі та області, цитувала, зокрема, нардепа Вадима Рабіновича з мітингів під НБУ, а також ексеріонала Євгенія Мураєва та інших.

Ганна Ткачук є також директоркою благодійного фонду «Життя» 41392219. Фонд зареєстрований за адресою Одеса, вул. Жуковського, 43. В тому ж будинку, що і регіональна організація ПП “Наші” Мураєва. Станом на 12.01.2020 вона була керівницею Одеської регіональної організації ПП “НАШІ” (42545760).

Волонтерка БФ «HELP.ODESSA» 43160798 — фонд організовує спільні акції з ПП “НАШІ”, про що на Життя.інфо є кілька публікацій.

З 01.10.2017 до 16.10.2018 кандидатка фінансувала Одеську регіональну організацію “ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ”. Загалом за рік Ганна Ткачук задонейтила 35 500 гривень, з найбільшими платежами 18.09.2018 у 19 407 грн, 29.04.2018 на 8 250 грн та 01.10.2017 на 6 540 грн. На місцевих виборах 2020 балотувалася у Одеську міську раду від Слуги народу, №23 у загальному списку (№5 у районному), по Приморському району (6 округ), проте не обрана. її довіреною особою на виборах був Драчевський В’ячеслав Сергійович, автор петиції на сайті президента 01.02.2021 “О вынесении на Всеукраинский референдум вопроса о полной языковой и культурной децентрализации в Украине”, яку Ганна Олегівна також підписала.

Попович Ростислав Ігорович

На чергових місцевих виборах 2015 року кандидат  балотувався від партії Укроп до Барської районної ради Вінницької області.

Ростислав Попович був членом Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань з 26.04.2018 по 26.04.2019 року.  Під час другого відбору у 2019 році у раду громадського контролю, ймовірно відбувалось накручування голосів. Так, ДБР стверджували, що тринадцять кандидатів, серед яких в тому числі був і Ростислав Попович, отримали більше тисячі голосів за короткий проміжок часу з однієї IP-адреси зі схожими номерами телефонів. Один з учасників відбору подав до суду і призначення переможців заблокували. Але Попович оскаржив рішення та у 2020 році касаційну скаргу остаточно виграв

Разом з колишнім ведучим ZIK Василем Апасовим та іншим співзасновником ТОВ Апасов ТВ Олегом Шрамом з 22 липня 2019 є засновником та членом ГО “Рада громадського контролю”, основна діяльність якої і пов’язана з РГК ДБР.

З 22 сiчня 2019 року співзасновник та  керуючий партнер АО «Айлекс» (#42765670), іншою співзасновницею адвокатського об’єднання є  Халаґєра Олена Анатоліївна. У 2019 вона позивалася до Кабміну та МВС і через ОАСК вимагала звільнення Авакова. У березні 2020 року кандидат, своєю чергою, позивався до ДБР і через ОАСК намагався заборонити Олександру Соколову виконувати обов’язки директора ДБР, а у серпні 2020 року знову через ОАСК намагався заборонити роботу евакуаторів у Києві 

У 2019 році від імені Операторів газорозподільної системи подавав апеляцію на рішення ОАСКу. Так, своїм рішенням суд задовольнив позов операторів і  скасував розміри нормативних втрат газорозподільчих підприємств, затверджені Міністерством енергетики у 2015 році, проте також за власною ініціативою змінив спосіб і порядок виконання постанови. ОАСК зобов’язав НКРЕКП заново затвердити ці норми на основі нормативів 2003 року. Саме цю частину рішення оператори і оскаржували в Шостому апеляційному адміністративному суді м. Києві.
Ростислав Попович був автором петиції опублікованої 14 серпня 2020 року  щодо звільнення Артема Ситника, директора НАБУ, проте петиція не набрала потрібних 25 тисяч голосів. Як адвокат, Ростислав Попович захищає фігурантів розслідувань НАБУ. Він є захисником народного депутата 8-го скликання Борислава Розенблата у кримінальному провадженні №42016000000003712 від 28 листопада 2016 року (“бурштинова справа”), генерального директора державного спеціалізованого підприємства «Об’єднання «Радон»  Ігоря Буксанчука, якого 27 квітня 2020 року викрили під часі надання голові ДАЗВ неправомірної вигоди у розмірі 210 тисяч гривень в обмін на погодження призначення йому річної та щоквартальної премій у понад 430 тис. грн.

Віхляєв Олексій Костянтинович

Атестований   в   Міністерстві   юстиції   України судовий   незалежний   експерт   за   всіма   видами економічних експертиз. Член   Економічної   секції   судової   експертизи Міністерства юстиції України. Член     ГО     «Федерації експертів криміналістів та судових медиків». Член Союзу експертів України

У 2015 рік – з кандидатом судився Національний університет державної податкової служби. Так між кандидатом та університетом було укладено договір №608 від 20.12.2010 про підготовку здобувача наукового ступеня кандидата наук.  Відповідно до п. 3.1 Контракту вартість послуг становить 6 262 грн. Судом встановлено, що Контракт діє з 20.12.2010 року по 26.11.2015 року (а.с.5). Судом встановлено, що Позивач зобов’язання за Контрактом виконав повністю, надав освітню послугу та відрахував Відповідача з числа здобувачів за порушення умов Контракту (а.с.7), в свою чергу, Відповідач зобов’язання за Контрактом виконав не повністю, сплатив 15 655 грн., в зв’язку з чим утворився борг в сумі 6 262 грн. (а.с.8).

Останні роки кандидат працює незалежним експертом. Так, Олексій Віхляєв  був експертом по справі банку ПАТ “Банк національний кредит”, обвинувачений Голова правління Клименко Ігор, справа – Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми (розслідувала Київська місцева прокуратура). У його портфолію ще кілька приватних справ: експертиза для ТОВ Джерман моторз, ПАТ Укрсиббанк.  У період з 2017 по 2019 рік придбав 3 квартири у Петропавлівській Борщагівці площею 42, 41.4 і 79.1 м2, та 3 нежитлових приміщення загальною площею 10,1 м2. 
Громадська організація “Федерація експертів, криміналістів та судових медиків”, яка висунула кандидата, утворена у березні 2020року, засновниками якого є Лиценко Михайло Володимирович та Москаленко В’ячеслав Павлович.

Савченко Надія Вікторівна

Народний депутат України 8-го скликання, Голова політичної партії «Громадсько-політична платформа Надії Савченко», самозайнята особа.

15 грудня 2016 року Надію Савченко виключили із фракції Батьківщина. До цього був візит Савченко у Мінськ, де вона вела переговори з керівниками терористів, так званих ДНР і ЛРН . 

За даними проекту “Чесно”, після затримання Надії Савченко 22 березня 2018 року ексрегіонал Євген Мураєв пообіцяв надати їй юридичну та медійну підтримку. У той же день на телеканалі NewsOne, що належить Мураєву, почали транслювати рекламний ролик, в якому Савченко анонсувала, що буде балотуватися у президенти.

Інформація про організацію, яка номінує Савченко

ТОВ Апасов-ТВ 

24 липня 2019 року було зареєстровано ТОВ Апасов ТВ. Директором та співзасновником товариства є Апасов Василь. Іншим співзасновником є Олег Шрам – постійний кандидат на конкурсах із зайняття керівних посад. Востаннє Шрам подавася на голову САП, раніше – НАЗК, ДБР. За даними ЗМІ, Олег Шрам є близьким до Романа Труби, колишнього директора ДБР.

Василь Апасов раніше був співзасновником та головою правління ГО Національний інтерес, ще раніше  працював журналістом на каналі Мураєва Ньюзван. Мати колишньої дружини Василя Апасова, Уляна Лозан власниця ТОВ “ІА УНН”. Апасов був обличчям телеканалу ZIK, власником якого є Тарас Козак, народний депутат від ОПЗЖ. 02 лютого 2021 року проти каналів Козака було введено  санкції РНБО. 

Гриценко Олексій Анатолійович

Громадський   діяч,   член   правління   ГО «Всеукраїнського об’єднання «Автомайдан»» та один із ініціаторів створення об’єднання.

У 2016 році Олексій Гриценко входив ради громадського контролю НАБУ.  У 2019 році балотувався до Верховної ради від “Громадянської позиції”, станом на 2019 рік працював технічним директором, ТОВ “АйДіЕс”.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ЦПК та Автомайдан звернулися до Мін’юсту для конфіскації літаків та підприємств гауляйтера Запорізької області Балицького та його родини
ЦПК та Автомайдан звернулися до Мін’юсту щодо конфіскації активів російського олігарха Володимира Крупчака
Закликаємо ВРП призначити членів ВККС оперативно та прозоро

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності