Ініційована “Центром протидії корупції” петиція за відставку заступника голови Офісу президента Олега Татарова зібрала необхідні 25 тисяч підписів. Тепер президент України Володимир Зеленський зобов’язаний відреагувати на звернення.
До збору підписів долучилися десятки громадських діячів, серед них – Олег Сенцов, Сергій Притула, Яніна Соколова, Віталій Дейнега та Сергій Стерненко. Дякуємо й громадським організаціям “Автомайдан”, Фундації DEJURE та партії “Демсокира”.
“Ігнорування вимоги звільнити Татарова можна буде вважати як підтвердження того, що Банкова приймає “русский мир” – і ціннісно, і через інструменти – корупцію і покривання своїх. Те, чим так славиться путінська Росія, і від чого ми намагаємося втекти якнайшвидше”, – коментує голова правління ЦПК Віталій Шабунін.
Зеленський раніше заявляв про важливість інституту прямої демократії.
“Народовладдя в Україні буде. Всебічний доступ громадян до інформації задля прийняття рішення – буде, це обов’язок держави. Люди повинні впливати на актуальні питання і для свого регіону, і для всієї країни. Робити це раз на тиждень, місяць чи рік. Скільки буде потрібно”, – зазначив глава держави.
Петиція щодо звільнення Татарова, яка набрала необхідну кількість голосів, покаже, чи дотримується Зеленський своїх слів щодо дослуховування до людей.
На річній прес-конференції Зеленський, однак заявляв, що начебто не знає про дії Татарова під час Революції Гідності: “Мені складно відреагувати на те, що Татаров десь щось сказав (із засудженням Революції гідності). Я щось чув – це на рівні чуток, а на рівні доказів я цієї інформації не маю”.
Тепер же українські громадяни зробили так, що Зеленський не може не знати про висловлювання Татарова під час його роботи в МВС. Татаров стверджував, що міліція не використовує вогнепальну зброю проти учасників протесту: “У декого із загиблих є поранення в потиличну частину голови, що дає можливість стверджувати, що постріли робили люди, які були десь поруч, серед мітингувальників”.
Напередодні петицію підписав користувач з іменем “Joe Biden”. “Центр протидії корупції” вже звернувся до правоохоронних органів через можливі фальсифікації. Вчора експерти з кібербезпеки намагалися отримати коментар від влади. Наразі реакції з боку Офісу президента та Мінцифри не було.
Нагадаємо, що НАБУ та САП підозрювали заступника голови Офісу президента Олега Татарова в тому, що під час роботи в “Укрбуді” разом з групою осіб дав хабар за недостовірний висновок судового експерта. Справа стосувалася махінацій під час закупівлі квартир для Нацгвардії. Збитки державі оцінюють у 81 млн гривень.
У грудні 2020 року Татарову оголосили підозру, однак згодом справу забрали в антикорупційних органів та передали Службі безпеки України. Детальніше про злив справи Татарова можна прочитати у статті експерта ЦПК Вадима Валька на Українській правді.