Петиція за відновлення декларування чиновників та депутатів зібрала 25 000 підписів. Тепер її має розглянути президент

За чотири дні петиція про відновлення декларування статків посадовців та депутатів зібрала необхідні 25 000 підписів.

Петиція була подана Олексієм Гриценком, членом правління  «Автомайдану», який сьогодні служить у складі 16-ї бригади армійської авіації.

Тепер петицію має розглянути президент України.

«Після цілої купи корупційних скандалів бачимо — є дуже чіткий суспільний запит на те, щоб чиновники подали свої декларації за 2021 та 2022 роки. Бо люди реально вже не можуть бачити, як у депутатів невідомо звідки під час війни зʼявляються маєтки на Печерську та люксові авто, — коментує голова правління ЦПК Віталій Шабунін.

«Наявності декларацій реально допоможе НАБУ й САП забезпечити покарання тих, хто наживається на війні. Дуже сподіваємося, що доля цього документу не повторить долю петиції про звільнення проросійського судді Богдана Львова, після якої досі немає активних дій з боку влади», — додає він.

Нагадаємо, що наразі у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 8071, який передбачає відновлення подання декларацій, авторства керівника фракції «Слуга народу» Давида Арахамії. Ще в жовтні він був розглянутий профільним комітетом, проте депутати так і не проголосували за нього.

Ось лише декілька з останніх корупційних скандалів, які підтверджують необхідність відновити декларування:

  • закупівля продуктів для Збройних Сил України за втричі завищеними цінами;
  • затримання НАБУ заступника міністра Василя Лозинського на отриманні 400 тисяч доларів хабара за сприяння в укладенні договорів на закупівлю генераторів та іншої техніки;
  • придбання народним депутатом Павлом Халімоном маєтку в центрі Києва вартістю в десятки мільйонів гривень;
  • виявлення в семи народних депутатів нових коштовних автівок вартістю в декілька мільйонів гривень, придбаних під час війни.

Важливо зазначити, що відновлення декларування — один із пріоритетів послів країн G7 на 2023 рік. До того ж це стало б важливим кроком на шляху України до ЄС, адже відновлення декларування покаже, що наша держава посилює боротьбу з корупцією, що необхідно для виконання однієї із рекомендацій щодо кандидатства.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Останній день співбесід серед кандидатів на директора НАБУ: машини з американських аукціонів та ігри з російських “однокласників”
Третій день співбесід на посаду директора НАБУ: російські паспорти родичів кандидата та сумнівне походження готівки

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності